autor » Tereza Matoušková
Oblíbenost autora: v Top10 u 2 registrovaných
foto autora
10 nejlépe hodnocených

Tereza Matoušková

pohlaví: žena

Život: * 06.07.1990

Národnost: česká

odkazy: 1x [blog], 8x [rozhovor], 6x [info]Tereza Matoušková – narodila se v červenci 1990, pochází z Uherského Hradiště, momentálně žije v Brně, kde studuje Systematickou biologii. K fantastice se dostala už jako malý capart, kdy chodila krást knížky o mimozemšťanech z matčiny sci-fi knihovničky. Později se jí do rukou dostalo i dílo J.R.R. Tolkiena, načeš se zamilovala do žánru fantasy.

Mezi její oblíbené autory patří kromě duchovního otce Středozemě ještě Ursula K. Le Guinová, Robert Holdstock, Roger Zelazny, Steven Erikson, Fritz Leiber, John Morressy, Martin Scott, Sergej Lukjaněnko, Neil Gaiman nebo třeba Michael Ende.

Sama začala tvořit na osmiletém gymnáziu, svůj snový svět nazvala Podmoří. Věrná mu zůstává dodnes, po dvou malonákladových vydání (Dnes se neproměňuj a Branou snů) jí vyšla v nakladatelství Krigl knížka Hladová přání. Mimoto se ráda zatoulá do světa řeckých bájí, touto mytologií je inspirováno jak její povídka Zlomený hřeben královny noci v antologii Kočas 2010 a Kdo se bojí maušíŽoldnéřích fantazie.WebArchiv - archiv českého webu