autor » Margaret Weis
Oblíbenost autora: v Top10 u 21 registrovaných
foto autora

Margaret Weis

pohlaví: žena

Život: * 16.03.1948

Národnost: americká

odkazy: 17x [info], 1x [wikipedie], 1x [web], 6x [rozhovor]Margaret Edith Baldwin Weis se narodila 16.3.1948 v In­dependence, Missouri, kde také vyrůstala. Studovala na University of Missouri, Columbia, kterou ukončila roku 1970 s titulem bakalář tvůrčího psaní. Pracovala třináct let v Herald Publishing House v Independence, kde začínala jako korektor a vypracovala se na ředitele obchodního oddělení.
Její první knihou byl životopis Franka a Jesse Jamesových, publikovaný v roce 1981. V roce 1983 se přestěhovala do Lake Geneva, Wisconsin, kde začala pracovat pro TSR, Inc., vydavatele DUNGEONS & DRAGONS, role-playing games. V TSR, se M.Weis stala součástí designerského týmu DRAGONLANCE, který vznikal na základě položeném Tracy Hickmanem a stal se revolucí v RPG.
Knih z řady Dragonlance (které napsala společně s Tracy Hickmanem) se prodalo více než dvanáct milionů kopií, a v její vlastní serii galactické fantasy, Star of the Guardian již vyšel pátý díl. Společně s T. Hickmanem nyní dokončila sedmidílný cyklus Death Gate knihou The Seventh Gate vydaný v srpnu 1994. Pokračuje dále na velkolepém projektu Dragonlance (spolu s T. Hickmanem a D. Perrinem) a na nové serii Sovereign Stone (s T.H.). Poslední její prací je serie Dragonvarld (tři svazky 2003 – 2005).
Margaret Weis žije s manželem Donem Perrinem, dvěma koliemi a kočkami v přestavěné stodole ve Wisconsinu.WebArchiv - archiv českého webu