autor » Roald Dahl
Oblíbenost autora: v Top10 u 5 registrovaných
foto autora

Roald Dahl

pohlaví: muž

Život: * 13.09.1916 † 23.11.1990

Národnost: britská

odkazy: 2x [web], 1x [wikipedie], 21x [info], 1x [životopis], 1x [film]Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1

 [13] Dilvermoon (editor) 15.09.2011 13:07  

@Honzeecheck[12]: Ono je něco jiného zbytečně trhat na kusy antologii nebo sbírku povídek a něco jiného je prostě nezařadit celou knihu, což už je věc pochopitelná.

 [12] Honzeecheck 15.09.2011 10:30  

Čili jsou všichni pro, ale King bude vyjímka potvrzující pravidlo. Ok no

 [11] Lucc 14.09.2011 18:11  

Vidím, že se celkem shodnem. Já toho Bradburyho ani nechtěl vytahovat, protože by se ještě někdo mohl chytit a začít čistku. :o

 [10] idle (editor) 14.09.2011 14:57  

Já bych taky byla raději pro v případě nejistoty ponechávat. Koneckonců, román je v databázi celý, i když obsahuje jenom mírný fantastický prvek, tak by se to u povídkové sbírky mohlo brát podobně obecně :) Zvlášť pokud jde o oblast (tedy například autora), která mnohé návštěvníky zdejšího serveru tak jako tak zajímá.

Hlavně mi teda přijde škoda něco mazat, pokud už si jednou dal někdo práci s přidáváním.

 [9] Dilvermoon (editor) 14.09.2011 14:51  

@FerryH[6]: Když něco dělat v databázi, tak by měla být striktně nastavená kritéria, pro vše jednotná. Aby se nestávalo, že někde se non sf nechá a jinde vyhází. Jinak, jak jsem vypíchnul Poa, Wellse, Nesvadbu, tak samozřejmě by byl kriticky ohrožen i Bradbury a konkrétně u něj by toho bylo tolik, že bych se té genocidy nerad dožil. Takže určitě nechávat komplet.

 [8] Honzeecheck 14.09.2011 13:44  

@FerryH[6]: Pokud to nebylo jasný, tak já jsem taky proto aby tu bylo všechno. Mam rád lidi tady a jejich názor pro mne znamená víc než recenze jinde a když tu ten King neni, tak musim horkotěžko hledat. Konkrétně u Kinga mě to staršně štve, že tu neni komplet, přitom je tu Dlouhý pochod, který fantastický není… výpovědní hodnota zde uvedený sbírky, která má 20 povídek ale zůstaly by dvě je nulová. Ale když už tak at platěj pravidla stejně. Bud přidejte každýho Kinga, kterýmu sem patří 80% tvorby a mlžeme ho zařadit jako žánrovýho spisovatele nebo smažte celýho Dahla, kterej nemá ani těch 20%. Lepší aby tu toho bylo víc než míň, ne?

 [7] Lucc 14.09.2011 13:30  

Já teda stojím za Ferrym a nemazal bych. Je smutné, že tu King není, ale mazat kvůli tomu některé povídky z Dahlovy sbírky mi přijde jako použití kolektivní viny. To už jsem spíš pro smazat tu sbírku celou, jestli je v ní fantastický prvek marginální.

 [6] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 14.09.2011 13:21  

@Honzeecheck[5]: @Dilvermoon[4]: ja jako editor jsem zasadne pro, aby se daval u sbirek a antologii vzdy celej obsah povidek, i kdyz neco z toho neni SF a F… a pak teda tohle oznacit jako nonSF… bohuzel jsem v tomhle mezi editory ponekud osamely bojovnik ;o(( hlavne Knedlemu se nonSFF povidky nelibi, ale neni sam… ma pro to spoustu duvodu, ale pro mne neni zadny dostatecne padny abych presto vzdy kdyz delam povidkove sbirky nezarazoval i ty nonsf … kompetence obsahu a jeho informativni hodnota sama o sobe je podle mne nadrazena vsem zabomysim zanrovym duvodum! .. bohuzel ja moc casto povidkove veci nedelam, nemam je moc rad a nejsem v tom znalec a pak take po mne casto prijde takovej Honzeecheck a podobni ;o)) a editory upozorni, ze neco neni SF a F a tak to nekdo z puristictejsich editoru vycisti, coz je ohromna skoda a pachate si ji teda sami… uprednostnujete jako uzivatele legii namisto informacni kompletnosti v bibliografii ten zanrove prizemni pristup, ze neco do vaseho SF a F gheta nepatri a sup s tim ven… ;O))
Mno, mate co chcete… pak neplacte, ze u jinejch vasich oblibencu to je stejne… je totiz jasne, ze v samem pocatku ten vas oblibenec byl kompletni s 80% jistotou… editor totiz jen obtizne presne u pov vi ktera je a ktera neni SFF … a smaze to az na popud nejakeho zatvrzeleho zanroveho puristy … nesvadejte teda ten princip na nas, ale hledejte chybu spis u sebe..... :)))
mate co ste chteli… editori maj snadnejsi praci kdyz davaj kompletni obsah a mnohdy ani jinak nemuzou … VY zpusobujete mazani tech nonsff a nasledovne i bibliograficky neuplne informace o sbirkach… :))

 [5] Honzeecheck 14.09.2011 12:03  

@Dilvermoon[4]: mě osobně to vadí jen z toho principu, že tu neni celej King ale je tu 30 povídek jen proto, že někde v tý knize je krátká povídka o mluvící kočce.

 [4] Dilvermoon (editor) 14.09.2011 11:24  

@Honzeecheck[3]: S tímhle bych byl raději opatrnější. Jinak se tu může rozjet docela zběsilá čistka, klidně můžeme začít u: Nesvadba, Poe, Wells. A to jen, co mě narychlo napadlo, těch případů bude určitě mnohem více. Z některých sbírek by nezůstal kámen na kameni. A i u novodobých autorů třeba v antologiích by se lecos našlo. Nejsem si jist, jestli stojí za to, takhle knihy trhat na kusy. Zvlášť, pokud by to leckdy bylo předmětem sporu.

 [3] Honzeecheck 14.09.2011 09:46  

Nevim, při vší úctě k panu Dahlovi bych ho odsud vyřadil. Fantastický prvky má fakt jen zlomek zde uvedenejch povídek a i ty jsou ještě… nevim jak to říct, ale jsou to spíš takový anekdoty než opravdový povídky. Ty hororový jsou prostě jen víceméně o normálních vraždách apod… Nevim jaký jsou pravidla pro Legii ale když už tak bazírujete na tom, aby tu ani omylem nebylo něco od Kinga co neni fantastika tak odstraňte spoustu zde uvedených povídek. Nebo minimálně Farářovo potěšení, Foxley s rozběhem, Jak se pan Botibol do sázky namočil, Krk, Kůže a Muž z jihu. Budu pokračovat až se mi dostane do rukou další kniha :-)

 [1] Honzeecheck 09.09.2011 09:05  

Když už tu je spousta povídek, který nemají žádný žánrový prvky, tak už by tu fakt mohlo bejt všechno od Kinga. Stejně tak by tu měla být další povídková sbírka – Příběhy nečekaných konců http://www.kosmas.cz/knihy/106896/pribehy-necekanych-koncu/ – která obsahuje pár povídek co tu zminovaný jsou (a jediná žánrová byla podle ěm zatím William a Marry)

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo


WebArchiv - archiv českého webu