autor » Adam Blade
foto_autora

Adam Blade

pohlaví: muž

Národnost: anglická

odkazy: 1x [web], 4x [info]Adam Blade se narodil v anglickém Kentu, jeho rodiče byli učitelé dějepisu a amatérští umělci. Vyrůstal obklopen otcovými kresbami slavných historických bitev, což ovlivnilo jeho představivost na celý život. Byl také fascinován starodávným mečem a štítem, které visely v otcově kanceláři.
Jako chlapec trávil dny sněním o svém vlastním meči a štítu. Nakonec vytvořil postavu Toma – chlapce, který se stane nejodvážnějším bojovníkem. Tak se zrodil nápad na Beast Quest.
Když Adam dospěl a rozhodl se stát spisovatelem, nevěděl, o čem psát – dokud si nevzpomněl na starý meč a štít a také na smyšleného chlapce, kterého vymyslel jako dítě. Rozhodl se tedy Toma oživit a vyslat ho na dobrodružnou výpravu, na níž se toužil jako malý vydat… A stále touží, přestože vyrostl.
Když zrovna nepíše sérii Beast Quest, rád navštěvuje muzea a dějiště středověkých bitev. Mezi jeho největší záliby patří šerm a fotbal. Spoustu času také tráví pobíháním okolo svých dvou zvířecích mazlíčků – tarantule Ziggy a opice Omara. Tito malí darebáci se stali inspirací pro první dva netvory, kterým čelí Tom na své výpravě – Arachnidovi a Drápovi.
Je smutné, že Adam nemá svého vlastního ohnivého draka nebo kentaura. Vážně by si je totiž přál!WebArchiv - archiv českého webu