autor » Tracy Raye Hickman
Oblíbenost autora: v Top10 u 13 registrovaných
foto autora

Tracy Raye Hickman

pohlaví: muž

publikuje i pod pseudonymem Dezra Despain

Život: * 26.11.1955

Národnost: americká

odkazy: 2x [web], 11x [info], 2x [wikipedie], 5x [rozhovor]Tracy Hickman se narodil v Salt Lake City, Utah, 26. listopadu 1955. Promoval na Provo High School. Už na střední škole se velmi zajímal o techniku (hlavně leteckou), drama a samozřejmě, jako každý středoškolák, o muziku. Bylo to v sedmdesátých letech, ale těžko říci, co jako mladý člen církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů mohl poslouchat za muziku. Jeho víra je vlastně determinována jeho původem. Narodil se v Salt Lake City, hlavním městě Mormonů. Po střední škole se stal misionářem a na šest měsíců odjel na Hawai, kde čekal, než budou vyřízeny potřebné formality, aby mohl jet šířit víru v Ježíše mezi divochy do Indonésie.
Působil ve velkých Indonéských městech jako je Surabaya, Djakarta a Bandung. Dodnes hovoří plynně tamním jazykem a spousta zaklínadel v jeho knihách je právě v Indonésštině.
V roce 1977 se vrátil domů a během 4 měsíců si vzal svou lásku ze střední školy (Laura Curtis nar. 1956), spolu mají čtyři děti (Angel, Curtis, Tasha a Jarod).
Než začal pracovat pro nakladatelství TSR, dělal skladníka, promítače, skláře, pomocníka režie, ředitele divadla… a operátora vrtačky. Od roku 1985 napsal neuvěřitelné množství knih. Většinou společně s Margaret Weiss (Přes 40 knih). Až v poslední době začal psát samostatně.
Tracy je stále aktivním členem své církve a najde si čas i na spousty koníčků: Hraje na kytaru a piáno, zpívá, modelaří, sleduje DVD, má obecně rád počítačové hry a televizi. Z knih preferuje biografie, historické a populárně naučné knihy.
Momentálně žije s rodinou v St. George v Utahu.WebArchiv - archiv českého webu