autor » Vladlen Efimovič Bachnov
foto autora

Vladlen Efimovič Bachnov

pohlaví: muž

Život: * 20.06.1924 † 26.10.1994

Národnost: ruská

odkazy: 2x [info]Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1

 [1] yerry 27.02.2012 16:43  

sci-fi poviedka „Génius Balabaškin“ vyšla v časopise Elektrón 1973, číslo 9, rozsah: 4 strany, preklad: neuvedený, redaktor: Eduard Drobný, jazyk: slovensky,

Moje hodnotenie: 2/5 Popis: Cestovanie v čase pomocou chronosondy – žiadny problém. Hľadanie géniov v sto rokov vzdialenej budúcnosti však už problémom byť môže.

Úryvok: Nedávno sme na pracovisku oslávili moje skromné jubileum – dvadsaťpäť rokov pri kormidle chronosondy. Hlavný účtovník vyrátal, že som za štvrťstoročie na svojom prístroji precestoval rovných päťstotisíc rokov. Pekné, čo poviete?

Chápete vari, že za päťstotisíc rokov možno už kadečo vidieť a zažiť. Ak si však myslíte, že práca na chronosonde je nedeľnou prechádzkou, tak si vôbec neviete predstaviť, aké je to zodpovedné a zložité. Mám na mysli niektoré špeciálne úlohy.

Raz ma, napríklad aj s prístrojom pridelili do jednej zaujímavej inštitúcie s názvom POMBUGÉN. Názov bol nezrozumitrľný a nik nevedel, čím sa táto inštitúcia zapodieva. A POMBUGÉN sa zapodieval veľmi užitočnou činnosťou: POMBUGÉN POMáhal BUdúcim GÉNiom.

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo


WebArchiv - archiv českého webu