RSS / diskuze diskuze

Diskuze

Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1269270271272273274275276277278279poslední (291)11638 příspěvků celkem

 [799] yerry 26.02.2008 17:27  
Däniken

Prihovaral by som sa za zaradenie ostatnych knih od Dänikena. Pozeral som, že je tu zaradena len jedna. Preblematickou by mohla byt kategória, ale mohlo by to byt v tej istej kategorii ako Souckove Tuseni stinu a Tuseni souvislosti.

 [798] Majkl 26.02.2008 07:48  

Mám jednu otázku. Raz som si zo zábavy prečítal všetky komentáre na knihy – tam som natrafil na fantasy ságu, ktorá bola zrejme o pomste (neberte to však na 100%), hlavní hrdinovia žili stáročia, pretože keď umreli narodili sa v nových telách (myslím, že jeden komentátor sa zmienil o tom, že sa tam aj žena narodila v mužskom tele alebo naopak), volali sa inak a pod. Neviete náhodou aký autor, aká je to sága, alebo aj názov hociakej knihy z tejto ságy? Vďaka.

 [793] Gaarq (editor) 24.02.2008 18:44  
chybí kniha

Moskva 2042, Vladimir Vojnovič, Slovart 2008

jinak, dik knedlemu za stálou péči o vyzáž legie ;)

 [792] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 24.02.2008 14:03  

jasne.. nebude to alespon vseobecna spamm diskuse, na titulni strane.. a take to pak nazene lidi k diskusi o knihach… zejo ? :O))

 [791] Doubravka (editor) 24.02.2008 13:59  

@FerryH[790]: Jo, přesně tohle mě dodatečně taky napadlo! ;-) Případně jsem za :)

 [790] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 24.02.2008 13:52  

eeee… davam navrh na kompromis – co aby se zobrazovala na tit. strane jen diskuse ke kniham povidkam a seriim .. ne uz vseobecna… :O)) to bude k veci… ne?? :O)

 [789] Doubravka (editor) 24.02.2008 13:39  
Nová hlavní strana

Hlavní stránka se mi moc líbí, díky Knedle! :) Nicméně bych se rovněž přimlouvala za to, aby se na ní neobjevovala diskuze – přijde mi to zbytečné, většinou se tu řeší věci technického rázu a nahlížejícího to asi moc neobohatí. Koho to opravdu zajímá, je si na link k diskuzi schopen kliknout sám.

Toť pouze názor. A ještě jednou moc díky, za všechnu tu práci, kterou s Legií máš!

 [788] knedle (editor) 24.02.2008 12:29  

@FerryH[774]: a co to je za obalku? enbo to neni obalka?

 [787] Duirin (editor v době uložení příspěvku) 23.02.2008 20:34  
Názvy Bradburyho povídek

Všechny názvy opraveny a povídky Smrt opatrného muže sloučeny.

 [786] flim 23.02.2008 20:28  
ešte 1 chybný názov

Na stránke http://www.legie.info/povidka/5907-raymond-douglas-bradbury-kde-mam-klobouk-pro-ten-spech je nesprávne uvedený názov poviedky z knihy „Ray Bradbury: Kočičí pyžamo“. Správny názov znie „Kde mám klobouk, proč ten spěch?“.

 [785] flim 23.02.2008 20:18  

@Duirin[784]: Áno, sedí, sú to rovnaké poviedky.

 [784] Duirin (editor v době uložení příspěvku) 23.02.2008 15:31  

@flim[783]: Opatrovany muz skutecne bude opatrny. Smrt opatrného – Postavy: Rob Douglas (hlavní postava – hemofilik), Jerry Walters, Anne J. Anthonyová, Mike Horn, Britz Sedí to? Jsou to stejné povídky?

 [783] flim 23.02.2008 14:56  
zlý názov poviedky

Na stránke http://www.legie.info/povidka/5902-raymond-douglas-bradbury-smrt-opatrovaneho-muze je poviedka s uvedeným chybným názvom, ktorá má v skutočnosti v knihe poviedok „Ray Bradbury: Kočičí pyžamo“ názov „Smrt opatrného muže“, v origináli „A Careful Man Dies“. Na stránke http://www.legie.info/povidka/14643-raymond-douglas-bradbury-smrt-opatrneho je tá istá poviedka zase pod iným názvom, ale tu sa jedná o knihu poviedok „Ray Bradbury: Vzpomínky na vraždu“, ktorú nemám k dispozícii, takže neviem či sa tam tento názov naozaj neuvádza.

 [782] knedle (editor) 23.02.2008 11:21  

@Duirin[781]: @Duirin[780]: mrknu, opravim

 [781] Duirin (editor v době uložení příspěvku) 23.02.2008 11:03  
Chybný odkaz

Na stránce komentářů u nějakého uživatele je chybný odkaz, když se chci překliknout na komentáře serií: Na stránce http://www.legie.info/uzivatel/9?detail=komentare je odkaz na tlačítku série veden na http://www.legie.info/#serie (což vede na úvodní stránku).

 [780] Duirin (editor v době uložení příspěvku) 23.02.2008 10:14  
RSS a jiné

Po delší době se opět trochu vyjádřím k Legii. Delší dobu (asi rok) jsem zde dění nepozoroval příliš aktivně. A musím říct, že za tu dobu se Legie změnila jen k lepšímu – výborná práce, knedle díky. K aktuálnímu tématu – úvodní stránce – mám slova chvály. Líbí se mi to, především TOP detaily. Co se týče diskuze, tak bez té bych se možná obešel, ale je to otázka vkusu a zvyku.

Také bych chtěl poděkovat za RSS (vím, že už jsou tu asi déle, ale já na ně přišel nedávno). K nim mám zároveň pár připomínek, ale netuším, jak moc je v silách knedleho je opravit (a možná je chyba u mě).

  1. V komentářích se mi objevilo „Komentář – serie: Asimov, Isaac – Agent JFK [m7i7k7i7] ****“, ale serii Agent JFK nenapsal Asimov :)
  2. V RSS diskusi se mi nové příspěvky nezobrazují jako nepřečtené.

Zároveň chci slíbit, že se do dění v Legii budu dále více zapojovat. Především mám dluh v hodnocení mnou přečtených knih a také nějaký komentář bych mohl sepsat :)

 [779] elfos (editor) 22.02.2008 22:37  
Ad 2

@makakuk[778]: Nově přidané knihy tam jsou myslím pořád.. hned vedle Právě vyšlo. Stačí překliknout. ;-)

 [778] makakuk (editor) 22.02.2008 20:49  
No super

Ale dvě věci.

  1. Úplně super by bylo, kdyby sem „pachatelé“ knih a edic dali konkrétní upřesnění o knihách, edicích, sériích či vydavatelstvích dali upřesnění k témuž, protože dohledat některé věci prakticky nelze. (Týká se barbara a spol).
  2. K nové stránce – chybí mi když dám novou knihu, vydanou třeba 1900, že se neukáže mezi nově vydanýma, protože nedám den a měsíc vydání. Dřív byl sloupec nové vydání a nově přidané knihy.

A jinak, makám dál, a doufám, že všichni fanové taktéž.

 [777] Majkl 22.02.2008 20:35  

Musím pochváliť, nová hlavná stránka sa mi veľmi páči, celkovo legie.info je jedným z mojich najobľúbenejších webov, denne sa tu prihlásim zotrikrát. Pozdravujem knedleho a všetkých, ktorí spolu vytvorili túto úžasnú stránku. Bez legie by som bol stratený ;) S pozdravom vďačný Miki.

 [776] elfos (editor) 22.02.2008 08:51  

Líbí se mi, na hlavní stránce, to náhodné zobrazování TOP detailů.

 [775] elfos (editor) 22.02.2008 06:59  

@FerryH[773]: No, to jsi nezačal nejšťastněji, Ferry. :-)) Tak já dodám (po vzoru třetích sudiček): Knedle je úžasný a strašně moc šikovný. Na Legii odvedl a odvádí pořádný kus dobré práce.

Nová první stránka dobrá. Pro mě trochu nezvyk, ale jen potřebuji trochu času. :-)

 [774] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 22.02.2008 00:10  

jo k tomu [768] od Lamahe – Kyberiada prozkoumal jsem to na webech a opravdu ty dve vydani jsou kazde jine.. takze sem je nechal samostatne ..co ovsem netusim je > jestli sedi povidky k te ktere knizce tak jak vysla… to musi nekdo zkontrolovat podle originalu…

Knedle: prosim smaz v tohle vydani zobrazovani te druhe obalky ktera tam nepatri http://www.legie.info/kniha/5032-stanislaw-lem-kyberiada/obalky#zalozky patri tam jen ta modra baronet… me to nejde smazat…

 [773] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 22.02.2008 00:01  

joj! dobre! ta uvodni stranka! jen me zarazi, ze si vystavil diskuzi na hlavni stranku… ted si budu muset davat pozor na to co jak pisu… jinak to hned kazdej spatri kdyz se logne na legii …a bude to pro nej hroznej sok… takze musim davat bacha na to co pisu.. to je trest?? ses zly a osklivy Knedle!! :O))

 [772] knedle (editor) 21.02.2008 23:59  
kuk a je tu nova prvni stranka

konecne jsem dokopal dalsi clanek vyvoje Legie – je tu nova Prvni stranka (kterou jsem jiz avizoval drive)

zmenil jsem usporadani prvku, pridal jsem „novinku/aktualitu“ na uplne vrchni pozici, pouzivam ajax pro zalozky (jeste bude upraveno pro moznost vypnuteho JS)

prosim o vase komentare

 [771] knedle (editor) 21.02.2008 03:22  
drobne upravy

kdyby nekde vypadla chyba, dejte vedet

nekdy behem dne upravy rozvedu a uvedu do provozu

 [770] knedle (editor) 20.02.2008 17:42  
uprava ke zjistovani hodnoceni:

ale jenom kosmeticka url zustava, ale v zavislosti na poctu parametru se vypisou plne ci castecne informace:

http://www.legie.info/zjisti-hodnoceni.php?kniha=1101 = hodnoceni + k cemu to hodnoceni patri

http://www.legie.info/zjisti-hodnoceni.php?kniha=1101&jen-hodnoceni = samotne hodnoceni (cislo=procento)

 [769] barbar (editor) 20.02.2008 09:51  

@FerryH[766]: Už jsem Tomáše Jirkovského taky tak půl roku neviděl. Nějak se míjíme… Ale když ho uvidím, řeknu mu, jestli si vzpomenu. On ovšem není moc netový. Možná je to spíš otázka obrátit se na Martina Šusta. Ten ovšem asi nebude leccos vědět z dávných počátků Laseru…

 [768] lamahe (editor) 19.02.2008 09:59  
Kyberiada

je tu spracovana ako dve osobitne knihy co je spravne lebo dve vydania sa od seba lisia obsahom ale k jednemu su priradene obidve – takze by to bolo stadial vymazat

 [767] knedle (editor) 18.02.2008 23:59  
zjisteni hodnoceni z legie

pridal jsem zjistovani hodnoceni knihy, serie, povidky pro externi stranky – aktualne je to provizorka nez zprovoznonim jinou verzi

skript ma nazev „zjisti-hodnoceni.php“ zde je mozne pouziti:

http://www.legie.info/zjisti-hodnoceni.php?kniha=1101 http://www.legie.info/zjisti-hodnoceni.php?serie=144 http://www.legie.info/zjisti-hodnoceni.php?povidka=3374

prvni radek je zaokrouhlene hodnoceni, dalsi jsou pak pro kontrolu, aby jste si mohli overit, ze se vratilo opravdu to, co jste chteli

kvuli tomuto byly udelany drobne upravy, snad jsem se je vsechny odchytal – pripadne hlaste

 [766] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 18.02.2008 21:48  

@barbar[764]: jo dobrej napad… hele rekni treba Tomasovi z Laseru … v produkci Laseru je snad nejvetsi bordel… :o)) ja se s nim nevidel uz minimal 10 let nejsem v kontaktu… :O) myslim ze ty si ne?? delas s laserem nejake veci tusim…

mno… a tak si tak uvedomuju, ze dokopat Rampase samotneho by nebyl take spatnej napad … zkusim ho ukecat ;o) je to chodici fandom encyklopedie a muzeum v jedne osobe …:O)

 [765] knedle (editor) 18.02.2008 12:32  

@barbar[764]: k tomu se chci dobrat taky – ten krok s roky je taky drobnou odnozi teto budouci upravy

karta nakladatele nyni opsahuje seznam knih razenych dle nazvu, budu prekopavat na seznam knih razenych nejdrive dle roku (pripadne roku a mesice) a pak teprve nazvu – at si pekne muzou prekontrolovat, zda jejich knihy v tom a tom roce zde opravdu jsou

 [764] barbar (editor) 18.02.2008 12:07  
různé

@knedle[762]: To máš naprostou pravdu – nechci přidávat do systému, kterému pořádně nerozumím. A nemám moc času se ho učit. Takže zde můžu mít poradní hlas, pokud si náhodou na něco vzpomenu. :) Jinak těch projektů bylo příliš a vlastně ani nevím, jaké informace o nich tu jsou a jaké ne. Vzpomněl jsem si prostě na ten Silmarillion, když na něj padla řeč. Když jsem Legii kdysi našel, napsal jsem Ti hned nějaká errata k produkci svého nového nakladatelství (tedy Strak), takže ty jsou myslím v pořádku. Někdy je zkusím ještě projet. Na starší projekty bych kašlal, pokud na ně náhodou nepadne řeč. Ale doporučil bych Ti zkusit sem postupně přitáhnout nakladatele, aby si zkontrolovali vlastní produkci. Člověk si obvykle pamatuje, čemu věnoval práci…

 [763] knedle (editor) 18.02.2008 11:05  
drobna uprava

v zobrazeni roku

viz : http://www.legie.info/rok/2007

tj. knihy jsou serazeny dle mesice vydani, od prosince nahore po leden dole, uvnitr mesice pak abecedne dle nazvu knihy(casopisu)

coz prakticky znamena, ze nejnovejsi roky by meli byt nejpresnejsi v tomto zatrideni – a cim vice zpet do minulosti, tim vic knih bude v posledni skupine: „bez přesnějšího určení datumu vydání“

je mozne, ze to posunu vizualne jeste dal – do „tabulky“ tj, vcetne zobrazeni „priznaku“

 [762] knedle (editor) 18.02.2008 09:40  

@barbar[761]: pridavat mozna neumis ale ani nemuzes, bo sem jeste nedal prava… …coz sem neudelal prave kvuli tomu, ze se mi zda, ze bys stejne na nejake upravy dat na legii spise nemel (ci nevenoval) svuj cas – ber to jako ochranu tebe a tveho casu :)

  • samozrejme neni duvod ti ty prava nedat, zalezi jen na tobe…

pokud bys, ale treba mel ty sve projekty nekde sepsane (excel, world), a poskytl je nam (treba na muj mail), verim, ze by se nekdo o to postaral a zakladni data do legie prehazel – ty by si pak pripadne udelal jen korekci chyb…

 [761] barbar (editor) 18.02.2008 09:31  
Fanziny

@FerryH[757]: Jenže já tady přidávat neumím. Zatím jsem ten systém ani nezačal zkoumat. Chodím sem občas prohodit pár vět, ale práci nechávám na jiné. :) Sám se vracím k dělání knížek, což jakž tak umím, zatímco internet mi fakt moc nejde. A přes léta jsem se podílel na obrovské spoustě projektů, které nevím, zda tu jsou nebo nejsou. Co se týče toho Silmarillionu, rozhodně mám na svědomí jen ty Dodatky. Na samotný sanizdatový Silmarillion jsem moc mladý – ten dělala skupina kolme Rampase zčásti ještě před revolucí…

 [760] knedle (editor) 17.02.2008 21:11  

@FerryH[759]: jo – s tim pocitam

 [759] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 17.02.2008 21:07  

Fanbook pro zjednoduseni.. sem myslel jen jako anonymni nakladatel – u techle fandom knih … ale ty musis vedet nakolik to ams provazane a co je lepsi …

 [758] knedle (editor) 17.02.2008 20:50  

shrnu si to:

Fanzin pro „casopisy“, tj. periodika (ac treba nepravidelna), obsahuje povidky (pripadne neco jineho – coz), bude se nacitat v seznamu casopisu = vsechny fanziny budou mit i tag casopis a bude mit alespon 1 povidku v sobe (bez povidek nepridavat)

Fanbook pro „neperiodika“ – ac uz kniha-roman (fan preklad) nebo antologie (sbirka povidek) – bude se nabizet v seznamech knih – v budoucnu bych je snad i „nejak“ oznacil

 [757] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 17.02.2008 14:53  

@barbar[749]: jo dneska sem na ty Dodatky k Silmarillionu koukal a videl sem tam © Michal Bronec :O) rikal sem si sakra proc to ten ‚truhlik‘ neprida cele sam .. kdyz je jednim z autoru a teda vi to tom vydani nejvic… :O) nechals nas jen dohadovat se a placat zbytecne.. :O)

 [756] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 17.02.2008 14:46  

omlouvam se za hrubky a preklepy… neprecetl jsem si to po sobe .. tak jak sem postupne sam sobe ujasnoval razeni v bibliografickem systemu… jen jsem to ze sebe chrlil… :O)

1269270271272273274275276277278279poslední (291)11638 příspěvků celkem
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo


WebArchiv - archiv českého webu