série » Poutníkův návrat
v Top10 7
hodnotilo: 18
92%
prebal knihy prebal knihy prebal knihy Série má více dílů = více obálek - po kliku na aktuální obrázek se obálka vymění.

Poutníkův návrat

Autoři: Sara Douglass

originální název: Axis

počet dílů v sérii: 3

vyhledávací pomocník:
český název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie CZ
originální název: Jyxo, Google, NKC, Wikipedie ENDo Česka přichází australský drahokam. "Sara Douglass zaujme svou neotřelou odvážnou ságou plnou zrady, akce, odvahy a temné magie.“ – Elizabeth Haydon, autorka Proroctví

Tisíc let žili Achařané poklidným a bohatým životem. Chránily je vysoké, nepřekročitelné hory a Seneschal, bratrstvo, které vyznávalo tajuplnou Cestu pluhu a otevíralo cestu k velkému bohu Artorovi.

Teď je ale bezpečí Acharu ohroženo, probouzí se prastaré proroctví, které předpovídá návrat Zapovězených. Celou zemi svírá nepřirozená zima a Pán ledu, Gorgael, přesouvá armády odporných přízraků a ledových červů na jih. Achar se hroutí pod Gorgaelovým náporem. Vypadá to, že se mu nikdo nemůže postavit.

Faraday, snoubenka acharského Válečného generála, vévody Bornehelda, je stejně vyděšená jako všichni ostatní. Utíká do bezpečí pod ochranou Borneheldova nenáviděného nevlastního bratra Axise, legendárního velitele Sekerníků, a cestou poznává, že historie jejího národa byla založena na lži.

  1. Battleaxe (1995) také jako The Wayfarer Redemption
  2. Enchanter (1995)
  3. StarMan (1996)
  4. Sinner (1997)
  5. Pilgrim (1998)
  6. Crusader (1999)WebArchiv - archiv českého webu