kniha » Mladý Kedrigern a první kouzlo
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 43
hodnotilo: 31
80%
Mladý Kedrigern a první kouzlo Více vydání = více obálek.

John Morressy

Mladý Kedrigern a první kouzlo

série: Mladý Kedrigern
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Kedrigernův svět

Kategorie: fantasy - humorná

originální název: Young Kedrigern and the First Spell
originál vyšel: 1998

vydání: Polaris (web) 1998; Polaris (web) 2010Informace / Anotace ke knize: Mladý Kedrigern a první kouzlo

Vyšla poprvé v češtině. Do 28.12.2011 nebyla v angličtině ještě publikována.


Anotace:

V této knize se se svým oblíbeným hrdinou setkáte úplně poprvé, dokonce dřív, než se sám dozvěděl to, co my už všichni víme, tedy že se jmenuje Kedrigern.

Jeho praví rodiče ho zanechali o Svatojánské noci ve vílím kruhu coby nemluvně zabaleného do peřinky s erbem a s měšcem zlaťáků pod hlavou. Adoptivní rodiče mu lupiči zabili dřív, než se jich stačil zeptat, kdo vlastně je. A než se stačil naučit něco pořádného od starého Tarryho, vyklubal se z něj mocný čaroděj, který měl na starosti mnohem důležitější věci než pečovat o kluka zvyklého trávit celé dny zábavou a hrou.
Svět je pro malého chlapce podivuhodné místo, plné příslibů, ale i nebezpečí. Jen se vydá na svou první delší cestu, už se střetne s lupiči a s loupeživými rytíři, s drakobijcem a drakem a mnoho nezbývá, aby musel čelit i nebezpečí největšímu, hrozbě Hrozivého hvozdu, Kňouralovi. Musí si poradit se záludným zraněním syna bohatého kupce i s flirtováním půvabné mladé dámy, v jejíž přítomnosti se občas cítí jako velký hrdina, ale častěji jako velký hlupák.
Přestože se mu dostane nabídek na výnosné a dobře zajištěné místo panoše, soudce, kupce, lékaře a dvorního čaroděje, chlapec se vrací ke studiu, aby se stal tím, co považuje za své životní poslání, tedy mistrem odeklínadel a protikouzel. Má pro to dědické vlohy, jeho otec totiž byl pravděpodobně blízce spřízněný s Merlinem (alespoň on si to myslí a nevidí nejmenší důvod, proč by tomu tak být nemělo). Brzy dostane příležitost ke svému prvnímu kouzlu pak i svoje nom réputation, Kedrigern.

 WebArchiv - archiv českého webu