kniha » Pašazád
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 42
hodnotilo: 25
75%
Koupit knihu:
Minotaur
Pašazád

Jon Courtenay Grimwood

Pašazád

série: Arabesky
díl v sérii: 1

Kategorie: sci-fi - detektivní

originální název: Pashazade - The First Arabesk
originál vyšel: 2001

vydání: Laser-books (web) 2009

odkazy: 3x [recenze]


SERIE: Arabesky
[1] Pašazád
Informace / Anotace ke knize: Pašazád

Al Iskandaríja – největší město severní Afriky. Metropole, kde se Západ setkává s Východem. Jako v exotickém bazaru se tu snoubí orientální tradice s nejnovějšími technologiemi a hračkami budoucnosti. Tady se uzavírají mezinárodní obchody a své zájmy tu střeží tajné služby světových velmocí.
ZeeZee, malý drogový dealer, se v Seattlu zaplete do vraždy. Za pomoci příbuzné uniká do al Iskandaríje, ale ve svém novém domově je rychle vtažen do další vraždy. Uprostřed neznámého prostředí má sotva čas překonat kulturní šok a pokusit se očistit své jméno. A přitom hledá odpověď na spoustu otázek. Je opravdu pašázád, syn tuniského emíra? Ochrání ho nová identita před nepřáteli ze Seattlu? A jaké jsou zájmy mysteriózní německé výzvědné služby – Thiergartenu? Je zatraceně těžké zvítězit ve hře, když vám nikdo neprozradí její pravidla…
Dobrodružný příběh, vyprávěný v tom nejlepším chandlerovském stylu, se odehrává v alternativní budoucnosti, kde Prusko, Rakousko-Uhersko a Osmanské impérium vyhrály první světovou válku. Grimwood těží plnými hrstmi z detektivních tradic a spojuje je s prvky kyberpunku a steampunku do skutečně unikátní směsi.

 

Externí odkazy:

[recenze] Fantasy Planet (Boris Hokr)
[recenze] Topzine (Jan Nohovec)
[recenze] www.fantasya.cz (Martin Fajkus)WebArchiv - archiv českého webu