kniha » Zrada ve Florencii
má v knihovně 3
hodnotilo:
0%
Zrada ve Florencii

Peter Schwindt

Zrada ve Florencii

série: Justin Time
díl v sérii: 4

Kategorie: sci-fi - pro děti a mládež - cestování časem

originální název: Verrat in Florenz

vydání: Vašut J. (web) 2009SERIE: Justin Time
[1] Do hlubin času
[2] Případ Montauk
[3] Sibiřská brána
[4] Zrada ve Florencii
[5] Londýnská mise
Informace / Anotace ke knize: Zrada ve Florencii

Justin Time je třináctiletý kluk se zrzavými vlasy, který přišel o rodiče a musí žít v internátní škole. Nic nového. Jenže on žije v 24. století a jeho rodiče se ztratili při experimentu s cestováním časem. Deset let po jejich zmizení už Justinův strýc otevře první cestovní kancelář pro cesty časem a Justin se může vydat na záchrannou výpravu. Najde na ní kamarádku Fanny, s níž se dostanou do nejrůznějších dob, potkají velice zajímavé lidi a prožijí spoustu dobrodružství.

Justinova a Fanyina cesta přes propasti času pokračuje! Ani jeden nemůže uvěřit vlastním očím, když ve škole objeví dva přenosné mobilní stroje času. Jak se tam ocitly? Skrývá se snad ve škole chronoagent? Jsou obklopeni zrádci?
Justin se bezhlavě vrhá do dalšího dobrodružství a vypravuje se i s Fanny do Florencie roku 1492. Tam se totiž ukryl Alois Bierbichler, pomocník Justinových rodičů, od něhož se snad dozví více o tom, kde by je mohl najít. Ve Florencii však Justin zjistí, že Bierbichler je vězněn v nejlépe střeženém paláci města a že jeho život visí na vlásku. Musejí ho s Fanny vysvobodit, ale sami na to nemohou stačit. Naštěstí se spojenci a přátelé najdou vždy a všude. Tentokrát je to sám Leonardo da Vinci se svými vynálezy. To však ještě Justin a Fanny netuší, že plány jim opět zkříží Portitia Abbadonová…

 WebArchiv - archiv českého webu