kniha » Věci mimo nás
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 6
hodnotilo: 8
78%
Věci mimo nás

Fred Chappell

Věci mimo nás

Kategorie: fantasy - povídková sbírka

vydání: Argo (web) 2009

odkazy: 2x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Věci mimo nás

Chtěli byste se setkat se svým předkem, který vypadá, chová se a mluví přesně tak, jako když byl naživu? Unikátní projekt oddělení historie a archivnictví vám to bez okolků umožní.
Pokud je Zlatá síť (staré maminčiny punčocháče) přeložena jednou, třikrát a sedmkrát, spolehlivě Ducha vetřelce zachytí. Poté se musí uložit do Tajné schrány (kameninový hrnec ve sklepě. Nic se nemůže pokazit. Opravdu nic?
Co kdyby se ve vás najednou probudila slabost pro sametové kuřácké kabátky a touha po inhalování tajemných par z vodní dýmky? Je to jasné, není vám pomoci – vaši mysl obsadil mrtvý dekadentní básník.
1. Racionální rozum. 2. Surové násilí. Jak všichni víme, při dobývání Ameriky zvítězila možnost číslo…
Když do sečtělého knihovníka vstoupí duch dávno zapomenutého básníka, při vymítání nepomůže ani celonoční sledování wrestlingu. Jakmile se staré punčocháče promění v Zlatou síť, do níž je možno chytit Ducha vetřelce, je o pohromu a oběti postaráno. V okamžiku, kdy dálnici v Severní Karolíně zatarasí pět set metrů široký sen, musí dát hlavy dohromady všichni policisté v okolí. Fred Chappell ve svých povídkách líčí reálné, nereálné i surreálné světy se stejným zápalem a přesvědčivostí.

 

Externí odkazy:

[recenze] Neviditelný pes
[recenze] z Pevnost na Daemon.czWebArchiv - archiv českého webu