kniha » Kůže
v Top10 1 | chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 8
hodnotilo: 2
70%
Kůže

Ben Mezrich

Kůže

série: Akta X
díl v sérii: 6

Kategorie: sci-fi - detektivní

originální název: Skin
originál vyšel: 1998

vydání: BB art (web) 1999Informace / Anotace ke knize: Kůže

Další napínavý příběh z řady Akt X opět přivádí jeho hrdiny, agenty FBI Foxe Muldera a Danu Scullyovou, na stopu záhadných zločinů a do nemocničního prostředí. Neohroženým pátráním po pravdě se jako vždy vystavují velkému nebezpečí a několikrát jenom o vlásek unikají smrti.

Neuvěřitelně násilné jednání dříve mírného profesora po běžné transplantaci kůže na popáleninu Mulderovi nejde na rozum. Jako obvykle se nechává vést vlastní intuicí – na rozdíl od věděcky založené kolegyně, která jeho hypotézy a postup zpochybňuje.

Vývoj událostí však dává za pravdu jemu. Ukazuje se, že zdánlivě falešné stopy jsou správné. Když se Scullyová přesvědčuje, že Mulderovo podezření, úvahy a předtuchy se naplňují, nezbývá jí, než jeho výklad souvislostí příjmout – samozřejmě s výjimkou závěru, který bere v úvahu nadpřirozené jevy.

A tak jeho objev, na první pohled bezvýznamný, vede k odhalení rozsáhlých pokusů s transplantací kůže. Dějiště se přesouvá z rušného New Yorku do hloubi tropického pralesa v Thajsku, do exotických míst, kam takřka nezasáhla západní civilizace, a proto si pověrčiví místní obyvatelé vysvětlují mizení lidí a brutální vraždy pověstí o Požírači kůže, obludě obývající nejvyšší horu v okolí. Jakmile ji někdo probudí ze zimního spánku, nestvůra dostává hlad, a vzápětí se objevují lidská těla svlečená z kůže.

Pravým účelem experimentů s transplantací kůže však není „banální“ záchrana popálených pacientů, ale daleko vyšší cíl…

 WebArchiv - archiv českého webu