kniha » Desátý dar
hodnotilo:
0%
Desátý dar

Jane Johnson

Desátý dar

Kategorie: fantasy

originální název: The Tenth Gift

vydání: Plejáda 2010Informace / Anotace ke knize: Desátý dar

Umění ručního vyšívání tajuplně spojuje dvě okouzlující ženy – jednu z věků dávno minulých a druhou ze současnosti – a jejich stejně vášnivé příběhy lásky.
V jedné drahé londýnské restauraci dostává Julia Lovatová dárek, který jí změní život. Na první pohled je to kniha s nádhernými vyšívacími vzory ze sedmnáctého století, původně patřící ženě jménem Catherine Anne Tregennová. Na okrajích stránek a mezi vzory jsou však malým, slabě čitelným písmem zapsány deníkové záznamy; odhalují, že „Cat" a další lidé byli v roce 1625 uneseni muslimskými piráty z kostela v Carnish, prožívají brutální cestu do Maroka, aby tam byli prodáni jako otroci. Objev těchto dramatických zápisků vede k tomu, že se Julia nakonec vydává do severní Afriky, kde chce zjistit autentičnost údajů z knihy a odhalit něco víc kolem celého Catina příběhu, který jí doslova učaroval. A zde, ve společnosti charismatického marockého průvodce, v parném vedru, uprostřed trhů s kořením a exotických ruin, Julia objeví pohřbená tajemství. A v Maroku – stejně jako Cat dávno před ní – ztratí svoje srdce.
Příběhy těchto dvou žen, které od sebe dělí téměř 400 let, se sbíhají velice zvláštním a až strašidelným způsobem, že se čtenář musí zákonitě zeptat – je osudem souzeno, aby se historie opakovala?
Desátý dar – literární záhada, historické dobrodružství a dvojí milostný příběh – kniha, která doslova křižuje žánry s vyprávěcí lehkostí, jež je stejně úchvatná jako charaktery vystupující v tomto nezapomenutelném příběhu.

 WebArchiv - archiv českého webu