kniha » Za zrcadlem
v Top10 2 | chce si přečíst 6 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 47
hodnotilo: 60
86%
Za zrcadlem

John Ringo

Za zrcadlem

série: Zrcadlo
díl v sérii: 1

Kategorie: sci-fi - akční - military

originální název: Into the Looking Glass
originál vyšel: 05/2005

vydání: Brokilon (web) 2010

odkazy: 2x [ukázka], 3x [recenze]SERIE: Zrcadlo
[1] Za zrcadlem
[2] Vorpalový meč
[3] Chvastovzácný sok
[4] Ostrý dráp
Informace / Anotace ke knize: Za zrcadlem

Když Univerzitu centrální Floridy zničí šedesátikilotunová exploze, první podezřelý je terorismus. Ale teroristé za sebou málokdy nechávají otevřené dveře do jiného světa.
Čas je důležitý, takže ministr obrany zapojuje do práce nejbližšího fyzika s dostatečně vysokým bezpečnostním pověřením.
William Weaver, PhD. má doktoráty z oborů od jaderné fyziky až po elektroinženýrství a je vědátor až do morku kostí. Na druhou stranu je díky schopnostem sahajícím od jízdy na horském kole až po hru na elektrickou kytaru dostatečně rychlý a tvrdý na to, aby přežil situaci, kdy mimozemské brány začnou chrlit „démony“.
Zdá se, že jako bleskové rozhodnutí je právě on tou nejlepší volbou: chytrý, schopný a odolný. Jen kdyby dokázal dát do pořádku věci se svou přítelkyní, zbavit se svého šéfa a zaplatit účet za mobil. Jo, jasně – a ještě přijít na to, jak zabránit těm bráním v dalším otevírání.
Brány se ale šíří a nepřátelští mimozemšťané se šíří s nimi, takže je na Weaverovi a poddůstojníkovi jednotek SEAL Millerovi, aby zjistili, jak si s tím vším poradit. Potíž spočívá v tom, že jediný způsob, jak zachránit Zemi, je v podstatě její zničení. Pak už by ale nebyly žádné přítelkyně, ani mobily, ani šéfové…
Tak dobře, dvě z těchto tří věcí jsou špatné. Je třeba určit nějaké ty priority. Takže předpokládejme, že Weaver s Millerem prostě nejdříve zachrání svět.

 

Externí odkazy:

[ukázka] Neviditelný pes
[recenze] FantasyPlanet
[recenze] Neviditelný pes
[ukázka] MFantasy.cz
[recenze] z Pevnosti na Daemon.czWebArchiv - archiv českého webu