kniha » Nákaza
v Top10 1 | chce si přečíst 9 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 19
hodnotilo: 25
71%
Nákaza Více vydání = více obálek.

Guillermo del Toro
Chuck Hogan

Nákaza

Kniha vyšla i pod názvem:
Žihadlá
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Zhoubný kmen
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy - horor - upíři

originální název: The Strain
originál vyšel: 06/2009

vydání: Ikar (SK) (web) 2009; Beta - Dobrovský (=Beta) 2010

odkazy: 1x [web], 4x [recenze]SERIE: Zhoubný kmen
[1] Nákaza
[2] Pád
[3] Noc až navěky
Informace / Anotace ke knize: Nákaza

Byli tu vždy. Upíři. V ústraní a temnotě. Čekali. Teď přišel jejich čas. Během týdne dostanou Manhattan. Za měsíc celou zemi. Za dva měsíce – celý svět.
Boeing 777 přiletí na letiště JFK v New Yorku a v pořádku roluje k terminálu, když tu se najednou letadlo zastaví a systémy přestanou reagovat. Všechny rolety v okénkách jsou zatažené, nikde žádné světlo, komunikační kanály utichly. Pozemní personál tápe ve zmatku, než konečně povolá na pomoc tým pro vyšetřování biologických hrozeb. Na palubu letadla vstupuje Dr. Efraim Goodweather, šéf týmu, a z toho, co tam najde, mu ztuhne krev v žilách.
Co se děje, naopak dobře chápe Abraham Setrakian, starý pán, který přežil holocaust, pak se stal vídeňským profesorem a nakonec zastavárníkem ve Španělském Harlemu. Ví, že v tuto chvíli začíná válka…
Rozhoří se monumentální bitva s vampýřím virem, který zamořuje ulice New Yorku. Doktor Goodweather, ke kterému se přidá Setrakian a pestrá hrstka bojovníků, se musí pokusit nákazu zastavit a zachránit město, v němž žijí i jeho manželka a syn.

Vizionářský tvůrce oskarového filmu Faunův labyrint Guillermo del Toro a spisovatel, nositel Hammettovy ceny, Chuck Hogan společně vložili svou fantazii do smělého, epického románu o děsivé bitvě mezi člověkem a vampýrem, který ohrožuje veškeré lidstvo. Toto je první díl napínavé trilogie a neobyčejného mezinárodního vydavatelského počinu.


Jiné ocenění :
2009 – Goodreads Choice Awards – Best Fantasy – 7. místo


 

Externí odkazy:

[web] The Strain Trilogy
[recenze] Topzine (Dagmar Čechová)
[recenze] z Pevnosti na Daemon.cz
[recenze] Minotaur.cz
[recenze] blog Strip.point (Dobroslav Želvín)WebArchiv - archiv českého webu