kniha » Atrament
chce si přečíst 5 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 29
hodnotilo: 10
75%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Minotaur
Atrament

Hal Duncan

Atrament

série: Kniha všech Hodin
díl v sérii: 2

Kategorie: fantasy - New Weird

originální název: Ink
originál vyšel: 02/2007

vydání: Laser-books (web) 2010

odkazy: 6x [recenze]


SERIE: Kniha všech Hodin
[1] Pergament
[2] Atrament
Informace / Anotace ke knize: Atrament

Jiné ocenění :
2008 – Locus Poll Award – Best Fantasy Novel – 8.místo


Uběhlo dvacet let od chvíle, kdy se po celém Pergamentu přehnal Podvečer… dvacet let od chvíle, kdy Phreedom ztratila svého bratra, Thomase Messengera, sama zmizela v divočině, a kdy se Seamus Finnan stal zajatcem vlastní minulosti. Ale i po dvaceti letech chaosu se ti, kdo zbyli z Konventu, drží u moci v enklávách řádu uprostřed pustiny zničené bitmikrami.
A ve všemožných záhybech času a prostoru se teď proti jejich moci staví darebáci a vzbouřenci. Ve středověké pevnosti potulní komedianti hrají krvavé drama o Harlekýnovi… v Kentigernu jiný Harlekýn, Jack Flash, vyvádí psí kusy a bojuje proti fašistickému státu, jehož představitelé ho měli za mrtvého. V Paříži roku 1939 se Jack Carter a Seamus Finnan, hrdinové španělské občanské války, pokoušejí přepsat dějiny. A v Berlíně roku 1929 se zase velmi odlišný Jack pokouší zachránit svět před minulostí, kterou pomohl uskutečnit.
Zdá se, že všichni jsou polapeni v tom bezvěkém boji mezi chaosem a řádem, a že teď všichni musejí sehrát svou roli: rebelové i tyrani, kladní hrdinové i padouši. A všechny je propojuje Guy Reynard, král zlodějů, zloděj životů. To on ukradl Knihu všech Hodin a pak s ní putoval po věčnosti, to on je strážcem jejího tajemství a vykladačem svatého textu, sepsaného atramentem. Jenže možná je nejvyšší čas odhodit scénář, který byl napsán na kůži andělů. Nakonec… když je realita vepsána do kůže, čím asi jiným, než krví?

 

Externí odkazy:

[recenze] Topzine (Jan Nohovec)
[recenze] Neviditelný pes (Jan Křeček)
[recenze] Neviditelný pes (Jan Žlebek)
[recenze] Fantasy Planet (Martin Kudláč)
[recenze] Fantasy Planet (Jan Michálek)
[recenze] Sarden (Jan Žlebek)WebArchiv - archiv českého webu