kniha » V temnotě
v Top10 1 | chce si přečíst 10 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 21
hodnotilo: 31
75%
V temnotě

Rob Thurman

V temnotě

série: Kal a Niko Leandrosovi
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy - urban fantasy

originální název: Nightlife
originál vyšel: 2006

vydání: Fantom Print (web) 2010

odkazy: 1x [ukázka], 6x [recenze]Komentáře:
Renča  | **** 10.07.2010 23:14

Svižně podané dobrodružství dvou bratrů, které prožíváme z pohledu mladšího Kala, ubíhá závratnou rychlostí, a to přesto, že se v první třetině knihy téměř nic neděje. Ale Kalovo vyprávění o životě i jeho vzpomínky jsou tak vtipně podány, že se nelze nudit. Od setkání s trolem, který své oběti požírá zaživa (o tom by mohl Niko vyprávět, nebo možná raději ne), a s tajemným prodavačem aut Robinem, jenž je na světě od pradávna, se řítíme z akce do akce. Třešnička na dortu přichází v podobě „Alenky za zrcadlem“ – proradného Temníka. Jeho úhel pohledu je úžasnou kombinací drsného černého humoru a náhledu do mysli pobaveně vraždícího šílence. Drsný humor, akční pasáže, krvavé násilí – opravdu máte pocit, že tohle psal chlap.

Vlask  | ***1/2 21.07.2010 21:14

Čtivé to celkem je, ale hlavní postavy obou bratrů mi moc neseděly. Starší, ač pouhý člověk, chrání mladšího línějšího napůl démona před jinými démony. Potud to ještě jde, ale mladší bratr evidentně celou dobu oddaně shlíží ke staršímu, nemá žádné schopnosti kromě perfektního čichu a ten starší sice nevyrůstal mezi mnichy v Šaolinu, ale dle popisu je překoná ve všech ohledech, vyučuje ve škole bojových umění a dělá osobního strážce (Bruce Lee se stydí v koutě). To vše samozřejmě načerno a kde se to všecko naučil mi není úplně jasné, neboť vyrůstal s bratrem večně na cestách s matkou alkoholičkou, co prodala kvůli fetu co mohla. Ostatní postavy jsou ale perfektně vylíčené, tam není co vytknout.

snop  | **** 29.07.2010 03:04

Osobne jsem tedy pocit, ze knihu psal chlap, neziskal. Je to velmi ctive, nenudi, rad si prectu dalsi dily. Ale autorcino pohlavi se nezapre. Tolik pitvani psychik by muzsky autor nepripustil. Jiz nize zminovany vztah bratru je vylozene zenskou zalezitosti. Robin a jeho mirne homosexualni pristup je dalsi takovou veci… nu a konec je vylozene zensky. Nekritizuji, pouze se snazim vyrovnavat. Kniha je to bezpochyby dobra a temer (temer!) vybocuje z mantinelu naznacenych v onech sovinistickych uvahach, ktere ted momentalne nemuzu dohledat.

FerryH  | ***1/2 15.08.2010 11:39

Po pomalejsim rozjezdu – nic strasneho, jen se autorka trosku moc noupa v te teenagerske depresi hlavni postavy…;O)) – pak dal az do konce pekna moderni Urban Fantasy. Je az prekvapive, ze to je autorsky debut! Prijemne prekvapeni! Autorka ma pekne naslapnuto na celou radku vedlejsich postav s velkym potencialem pro dalsi dily … jsem zvedavy jestli ten potencial nepromarni… bylo by to skoda… Kazdopadne devet hvezdicek z deseti …to jsem moc casto debutujicimu autoru nedal… mozna bych mel byt mene nadseny a neodpoustet ty obcasne zaskobrtnuti v psychologii hlavnich hracu … ale necham to tak… uvidime jak v dalsich dilech… :)))

cenim take to, ze 1. dil je pekne uzavreny … autorka nepodlehla pokuseni natahovat serialovou zvejkacku, tak jako to dela Goodkin atd. Zatim ma serie pet dilu a doufejme, ze i dalsi dily v serii budou podobne uzavrene a ctenari nebudou muset nekolik mesicu ci let trpet cekanim na pokracovani…WebArchiv - archiv českého webu