kniha » Ender ve vyhnanství
chce si přečíst 5 | chce mít v knihovně 6 | má v knihovně 48
hodnotilo: 63
85%
Ender ve vyhnanství

Orson Scott Card

Ender ve vyhnanství

série: Ender
díl v sérii: 7
kniha patří do světa: Ender

Kategorie: sci-fi

originální název: Ender in Exile
originál vyšel: 11/2008

vydání: Laser-books (web) 2010

odkazy: 5x [recenze]


SERIE: Ender
[1] Enderova hra
[2] Mluvčí za mrtvé
[3] Xenocida
[4] Děti ducha
[5] První setkání
[6] Válka o dárky
[7] Ender ve vyhnanství
Informace / Anotace ke knize: Ender ve vyhnanství

Enderův cyklus patří k nejpopulárnějším ságám žánru SF. Jednotlivé tituly získaly ceny Hugo a Nebula a vycházejí už dlouhá léta v mnoha jazycích.
Určitě si stejně jako mnozí kladete otázku, co se s Enderem dělo po skončení války s termiťany a před tím, než doletěl na Lusitanii. Nyní máte jedinečnou možnost se to dozvědět – přichází Cardovo nové dílo, pokračování Enderovy hry: Ender ve vyhnanství.
Zpočátku Ender věří, že by se mohl vrátit na Zemi tak rychle, jak to bude možné. Ale už skoro rok je situace klidná, a Ender přesto zůstává na Erótu. A navíc je přijat plán, jak ho na Zemi vůbec neposlat, protože je užitečnější jako jméno a příběh, než by mohl být jako nevhodná osoba z masa a krve.
Na konci Enderovy hry Andrew Wiggin – známější spíše jako Ender – zjistí, že nemůže žít na Zemi. Stal se více než jen chlapcem, který vyhrál hru: je zachránce Země, hrdina, vojenský génius, o jehož loajalitu a služby by se rád ucházel každý národ.
Má na vybranou – buď žít pod Hegemonovou kontrolou jako figurka v bratrových politických hrách, nebo se může připojit k posádce kolonizační lodi a odletět, aby se usadil na jednom z mnoha nových světů, získaných ve válce.

 

Externí odkazy:

[recenze] Sarden (Jan Žlebek)
[recenze] Topzine.cz (Jan Nohovec)
[recenze] Topzine (Kateřina Hanušová)
[recenze] Sarden (pagi)
[recenze] Sarden (Martin Toman)WebArchiv - archiv českého webu