kniha » Brasyl
chce si přečíst 5 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 40
hodnotilo: 32
77%
Brasyl

Ian McDonald

Brasyl

Kategorie: sci-fi

originální název: Brasyl ˙
originál vyšel: 05/2007

vydání: Triton (web), Argo (web) 2010

odkazy: 1x [ukázka], 6x [recenze]



Informace / Anotace ke knize: Brasyl

Jiné ocenění :
2007 – British Science Fiction Award – Novel – vítěz
2008 – SF Site Readers Poll – Sf/fantasy Book – 3. místo
2008 – Locus Poll Award – Best SF Novel – 4. místo


Nechte se okouzlit jedním z největších a nejzvláštnějších národů světa. Minulost, současnost i budoucnost Brazílie s veškerou její barvitostí, vášní a proměnlivostí splývají ve fascinujícím díle, které je zčásti science fiction a zčásti historií.
São Paulo, 2032
Jen krůček od slumů São Paula blízké budoucnosti, ve městě pohádkového bohatství a chudoby, si Edson vlastními silami buduje firmu na hledání talentů. Náhodné setkání ho vtáhne do nebezpečného prostředí ilegálních kvantových výpočtů, jenže kam se dá uprchnout ve světě, v němž je neustále sledován každý pohyb i tvář?
Rio de Janeiro, 2006
Ambiciózní rijská televizní produkční Marcelina hledá ten pravý hit, reality show, na níž by si vybudovala pověst. Když ji nejnovější inspirace zavede na stopu zavrženého brankáře ze Světového poháru, nechtě se zaplete do pradávné konspirace, která ji ohrožuje nejen na životě, ale i na duši.
Amazonie, 1732
Jezuita otec Luis je vyslán do kvasu Brazílie osmnáctého století s úkolem najít a potrestat odpadlého kněze, jenž sešel z cesty pravé víry a vybudoval v brazilském vnitrozemí obrovskou říši. To, co otec Luis v doprovodu francouzského zeměpisce objeví v zapadlých končinách Amazonky, je krajní zkouškou pro jeho víru i chápání samé podstaty reality.
Tři postavy, tři příběhy, tři Brazílie, vše spojeno napříč časem, prostorem a realitou v nesmírně ambiciózním románu, jenž zpochybní váš způsob uvažování doslova o všem.

 

Externí odkazy:

[ukázka] Sarden
[recenze] Sarden (Alča)
[recenze] Topzine.cz (Jan Nohovec)
[recenze] fantasya.cz (Kamila Vozáková)
[recenze] z Pevnosti na Daemon.cz (Jiří Popiolek)
[recenze] Topzine.cz (Lukáš Vaníček)
[recenze] FantasyPlanet (Jan Michálek)



WebArchiv - archiv českého webu