kniha » Impérium černé a zlaté
v Top10 2 | chce si přečíst 9 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 32
hodnotilo: 23
82%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Fantasya.cz
Impérium černé a zlaté

Adrian Tchaikovsky

Impérium černé a zlaté

série: Stíny vědoucích
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: Empire in Black and Gold
originál vyšel: 2008

vydání: Zoner Press (web) 2010

odkazy: 4x [recenze]SERIE: Stíny vědoucích
[1] Impérium černé a zlaté
[2] Pád Vážky
[3] Krev Kudlanky
Informace / Anotace ke knize: Impérium černé a zlaté

Městské státy Nížin žily po staletí v míru, byly to kolébky civilizace, prosperity a moudrosti, ochraňované smlouvami, obchodem a vírou v rozumný úsudek svých sousedů.

Ale mezitím ve vzdálených oblastech světa začalo Impérium Vos pohlcovat město za městem pomocí svých dokonale vycvičených armád, strojů a smrtícího Daru… A teď se jeho hlad po válce a dobývání stal neukojitelným.

Pouze stárnoucí Stenwold Maker, šéf špionáže, řemeslník a politik, vidí, že dlouhá doba míru je u konce. Na jeho ramenou tedy spočívá úkol otevřít oči svému lidu dříve, než černozlatá vlna zaplaví Nížiny a zničí vše, co jí bude stát v cestě.

Ale nejdříve musí zařídit, aby se on sám nestal další obětí Impéria.

Impérium černé a zlaté je spisovatelským debutem Adriana Tchaikovského, nadějného britského autora, a první část cyklu Stíny vědoucích. Tchaikovsky přišel s neotřelým nápadem – propůjčil svým knižním lidským hrdinům hmyzí schopnosti. Tím dokázal, že i dnes lze napsat kvalitní a originální fantasy, jejímž hlavním hybatelem není všemocná magie. Přidá-li se k neobvyklým postavám napětí, humor a dobrodružství jako v tomto případě, vznikne čtivá kniha vhodná pro bezmála každého čtenáře. Na své si přijde skalní příznivec fantasy románů i neznalec tohoto žánru. Začtěte se také do dlouho očekávané novinky na českém trhu a stejně jako tisíce dalších světových čtenářů budete i vy s napětím očekávat její pokračování. Stíny vědoucích vás totiž chytnou, a už nepustí…

 

Externí odkazy:

[recenze] Sarden.cz (Petr Vařák)
[recenze] Fantasya.cz (Jana Poláčková)
[recenze] MFantasy.cz (Zuzana "Daletth" Vašíčková)
[recenze] Schefikův Blog (Petr Čapek)WebArchiv - archiv českého webu