Tomáš Němec
Pevnost 2010/12
Kategorie: sci-fi - fantasy - časopis - antologie
vydání: Pražská vydavatelská společnost 2010
OBSAH
4 Téma
Magic: The Gathering – Core Set 2011 ● Jan Adam
Organizované hraní Magic: The Gathering ● Michal Ekrt & Tomáš Cícha
8 Bulvár Alfa Ralfa
Střípky z fantastické scény / Fantastická aréna ● Darth Zira
10 Sci-fi okno
Arkádie ● Boris Hokr
12 Rozhovor
Ondřej Neff (první část) ● Boris Hokr
14 Literární novinky
Novinky ve fantasy, sci-fi a hororu ● Martin Šust
16 Unikátní projekty
Jan Poláček: Spěšný vlak Ch.24.12. ● Jiří Popiolek
18 Fantasy ságy
Kroniky Světakraje ● Martin Fajkus
20 Knižní recenze
25 Knižní novinky
Tituly vydané ve dnech 11. 8. – 5. 9. 2010 ● Wojta Běhounek
27 Povídky
50 Rozhovor
Ondřej Neff (druhá část) ● Boris Hokr
54 Fantastická historie
Hrdinové třicetileté války (VII.) ● Míla Linc
56 Listárna
58 Pohled za scénu
Jo Fletcherová ● Martin Šust
59 Dech draka
75 Deskové & karetní hry
Černé historky ● Jakub Zahradník
Magic: The Gathering – Ztracený ráj ● Jan Adam
78 PC hry
Gothic 4: ArcaniA ● Sebastian Chum
Crackdown 2 ● Julie Srnová
Pán Hradu ● Marcel Pekáček
82 Kino & DVD
Resident Evil: Afterlife ● Vojtěch Čepelák
4× minirecenze (Tajemství mumie, Goemon / Mučedníci, Vlak do pekel)
84 Televizní seriály
Stav beztíže ● Daniel Storch
86 Filmové novinky
Novinky ve fantasy, sci-fi a hororu ● Ďuro Červenák
88 Anime
Spriggan ● Alexandra Pavelková
90 Fantastická mytologie
Mýty & legendy (VI.) ● Petr Janeček
92 Larp
Peklo na Dívčím Kameni ● David Maleček
94 Magie
Andělská magie (I.) ● Petra Neomillnerová
96 Křížovka
Arkádie ● Libor Čermák
97 Edice Pevnost
Petr Heteša: Probuzené peklo
98 Tiráž a upoutávka
POVÍDKY POD LUPOU
Jan Poláček
Cesta hrdiny
Eugie Fosterová
Hříšník, pekař, vypravěč, kněz…
Jiří Pavlovský
Pevnost
KNIŽNÍ RECENZE POD LUPOU
Michael Moorcock: KNÍŽE MEČŮ / KRÁLOVNA MEČŮ / KRÁL MEČŮ
Clive Cussler, Grant Blackwood: SPARTSKÝ POKLAD
T. J. MacGregorová: VRAŽEDNÝ ČAS
Stephenie Meyerová: KRÁTKÝ DRUHÝ ŽIVOT BREE TANNEROVÉ
Christopher Paolini: ERAGON – PRŮVODCE PO ALAGAËSII
David Mitchell: SENCISLO9
Robert Fabian: MARIŇÁCI
Grzegorz Rosiński, Jean Van Hamme: THORGAL 15 – VLÁDCE HOR
Michaela Burdová: KŘIŠŤÁLY MOCI 1 – ZRADA TEMNÉHO ELFA
Petra Neomillnerová: SMRT U ARCHANDĚLA
Greg Bear: STAR WARS – BLUDNÁ PLANETA
John Scalzi: VÁLKA STARÉHO MUŽE
Richard Adams: DALEKÁ CESTA ZA DOMOVEM
Gabriela Chrastilová: SMRTÍ ŽIVOT ZAČÍNÁ
Vlado Ríša: AGENT JFK 24 – VÁLKA PAŠERÁKŮ
DECH DRAKA POD LUPOU
59 Jeskyně
Mezi světy ● Miloslav Zaoral
73 Dračí doupě
Dračí doupě II: Představujeme pokročilá povolání (I.)