kniha » Pozpátku
chce si přečíst 5 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 67
hodnotilo: 77
86%
Pozpátku Více vydání = více obálek.

Rob Grant

Pozpátku

série: Červený trpaslík
díl v sérii: 4

Tato kniha je částí i jiných knih: Červený trpaslík

Kategorie: sci-fi

originální název: Backwards
originál vyšel: 1996

vydání: Argo (web) 2005; Argo (web) 2012

odkazy: 1x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Pozpátku

Anotace:
Dave Lister konečně našel cestu zpátky na planetu Zemi. Což je pochopitelně skvělé. Méně skvěle už je, že čas zde neběží tak docela správným směrem. A pokud se Listerovi nepodaří planetu včas opustit, bude si muset znovu projít pubertou. Pozpátku. Naštěstí má kamarády z posádky, kteří ho přijdou zachránit. Což je pochopitelně skvělé. Méně skvělé už je, že jde o robota s hyperaktivním čipem pocitu viny, dále bytost, která se vyvinula z koček, a taky jednoho mrtvého. A pokud se jejich záchranná mise nezdaří, Lister bude dál mládnout, až se stane miminkem, pak embryem… Jeho budoucnost má zkrátka dost nepříjemnou, umatlanou podobu.
V knize opět ožívají vesmírní smolaři z knih Červený trpaslík. Lister, Rimmer, Kryton a Kocour pokračují ve svém vesmírném dobrodružství na cestě, po níž se mohou vydat jen nejstatečnější ze statečných, nejodvážnější z odvážných, nebo nejslabodušštější ze slaboduchých.
Kniha uzavírající základní tetralogii korespondující s kultovním seriálem televize BBC, jehož scénář však v mnohém přesahuje a rozvíjí, je zcela zbytečným, ale o to zásadnějším potvrzením autorova výsadního postavení na špičce současné britské humoristické produkce.

 

Externí odkazy:

[recenze] knihovnice.czWebArchiv - archiv českého webu