kniha » Nebeský kámen
má v knihovně 3
hodnotilo: 2
65%
Nebeský kámen

Jack Whyte

Nebeský kámen

série: Kamelot
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: The Skystone
originál vyšel: 1992

vydání: Domino (web) 2011

odkazy: 1x [recenze]SERIE: Kamelot
[1] Nebeský kámen
[2] Zpívající meč
Informace / Anotace ke knize: Nebeský kámen

Příběh o Artuši a Kamelotu i o tom, jak mocenské bitky nakonec zničily Artušovy sny, zná téměř každý. Ale jak se legenda vlastně zrodila? Odpověď přináší úvodní díl velkolepé artušovské ságy z pera Jacka Whytea.
Před Artušem a jeho Kamelotem byla Británie temným a nebezpečným místem, kde se proháněly znepřátelené hordy Piktů, Keltů a saských dobyvatelů. Římští občané, kteří tam žili po generace, se najednou ocitli před nezáviděníhodnou volbou: odejít a usadit se ve zkorumpovaném Římě, jenž jim byl zcela cizí, nebo zůstat a čelit běsnění, které se rozpoutá, jakmile zemi opustí římské legie, poslední ochrana civilizovaných občanů?
Pro dva Římany, Publia Varra a jeho přítele Caia Britannika, existuje jediná odpověď: zůstanou, zachovají, co je z římského života nejlepší, a ze zmatku vybudují novou kulturu. Během svého snažení Publius a Caius nevědomky zasejí zárodky legendy – neboť tito dva muži jsou Artušovými pradědečky, z jejich činů povstane národ… a také ukovají meč známý jako Excalibur.

 

Externí odkazy:

[recenze] Fanzine.cz (Marek Hofman)WebArchiv - archiv českého webu