kniha » Město krys
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 30
hodnotilo: 24
79%
Město krys Více vydání = více obálek.

Emily Rodda

Město krys

Kniha vyšla i pod názvem:
Mesto krýs
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Deltora - Země nestvůr a kouzel
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Deltora

Kategorie: fantasy - pro děti a mládež

originální název: City of the Rats

vydání: Fragment (CZ) (web) 2004; Fragment (CZ) (web) 2006; Fragment (CZ) (web) 2011Informace / Anotace ke knize: Město krys

Lief, Barda a Jasmína, které spojuje jen nenávist k nepříteli, pokračují ve svém nebezpečném putování za sedmi ztracenými drahokamy Kouzelného pásu Deltory. Nenáviděný Pán Stínů může být přemožen jedině tehdy, když bude Pás opět celý.
Trojici poutníků se už podařilo najít zlatý topas a velký rubín. Kouzelná moc těchto dvou drahokamů jim dodala sílu a odvahu vydat se hledat třetí kámen. Nikdo z nich však netuší, jaké hrůzy na ně čekají v opuštěném Městě krys, kam živá duše již dlouhé roky nevstoupila.

Série Deltora – Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

 WebArchiv - archiv českého webu