kniha » Poušť zkázy
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 28
hodnotilo: 24
78%
Poušť zkázy Více vydání = více obálek.

Emily Rodda

Poušť zkázy

Kniha vyšla i pod názvem:
Púšť skazy
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Deltora - Země nestvůr a kouzel
díl v sérii: 4
kniha patří do světa: Deltora

Kategorie: fantasy - pro děti a mládež

originální název: The Shifting Sands

vydání: Fragment (CZ) (web) 2004; Fragment (CZ) (web) 2006; Fragment (CZ) (web) 2011Informace / Anotace ke knize: Poušť zkázy

Pán stínů, který nechal ukrást sedm drahokamů Kouzelného pásu, vpadl do Deltory a zotročil její lid. Lief, Barda a Jasmína jsou odhodláni zbavit zemi tohoto tyrana, a proto pokračují v nebezpečné cestě za ztracenými kameny, ukrytými ve vzdálených, děsivých koutech království.
Už se jim podařilo nalézt tři z nich. Teď musejí hledat čtvrtý, ukrytý ve vyprahlé pustině, kterou žárlivě střeží tajemný strážce. V nekonečné Poušti zkázy je čeká odloučení, zmatek a zvláštní, strašliví nepřátelé.

Série Deltora – Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

 WebArchiv - archiv českého webu