kniha » Donald A. Wollheim představuje nejlepší povídky sci-fi 1985
chce si přečíst 3 | má v knihovně 29
hodnotilo: 15
75%
Donald A. Wollheim představuje nejlepší povídky sci-fi 1985
Sestavil/i:

Donald A. Wollheim

Donald A. Wollheim představuje nejlepší povídky sci-fi 1985

Kategorie: sci-fi - antologie

originální název: The 1985 Annual World's Best SF

vydání: Laser-books (web) 2000

odkazy: 1x [recenze]Komentáře:
Gaarq  | ***** 30.08.2014 09:20

wollheim je můj oblíbení editor, jeho antologie bývají docela vyrovnané a obsahují ten typ povídek, který se mi líbí. asi jsem konzerva, ale dnes jsou podstatně vzácnější. zrovna tahle obsahuje velmi málo zaznamenáníne­hodných dílek a pár skutečně dobrých. takže hurá na rok 1986 :)

yerry  | **** 11.01.2019 17:51

Veľmi vydarená antológia prevažne novovlnných poviedok. Zo všetkých spomeniem aspoň tri, ktoré sa mi páčili najviac. Stiskni ENTER od Johna Varleya je paranoická smršť, ktorú by si mal prečítať každý počítačový nerd. Dítě mé krve od Octavie Butlerovej som už mal možnosť čítať dávnejšie v iných antológiách. Nedivím sa, že je táto poviedka viackrát publikovaná, patrí medzi to najlepšie v žánrovej literatúre vôbec. A do tretice klasická poviedka o vesmírnych osadníkoch od Stephena Donaldsona pod názvom Co z nás dělá lidské bytosti .

Nemôžem si odpustiť ešte jeden titul. Nieje čitateľmi hodnotený veľmi vysoko. Jeho žánrové zaradenie je tiež dosť na vážkach, ja ho však hodnotím veľmi pozitívne. Je ním realistická protivojnová poviedka od Luciusa Sheparda Salvador .WebArchiv - archiv českého webu