kniha » Kovbojové a vetřelci
má v knihovně 8
hodnotilo: 5
44%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Fantasya.cz
Kovbojové a vetřelci

Joan Vinge

Kovbojové a vetřelci

Kategorie: sci-fi - akční - podle filmu/zfilmováno

originální název: Cowboys & Aliens
originál vyšel: 2011

vydání: Jota (web) 2011


Informace / Anotace ke knize: Kovbojové a vetřelci

Podle předlohy a filmového scénáře Roberta Orciho, Alexe Kurtzmana, Damona Lindelofa, Marka Ferguse a Hawka Ostbyho napsala Joan D. Vingeová.

Osamělý pistolník a psanec v čele nesourodé skupiny lidí, nepřátel na život a na smrt, bojuje s mimozemskými vetřelci nejen o svůj život, ale o přežití celého lidstva.
Divoký západ 1873. V poušti nedaleko městečka Absolution se probere neznámý pistolník, který ztratil paměť, nevzpomíná si ani na své jméno. Jedinou stopou do jeho minulosti je podivný kovový náramek, který nosí na zápěstí.
V Absolutionu, jemuž tvrdou rukou neformálně vládne dobytkář a bývalý důstojník Dolarhyde, ho však někteří lidé zjevně znají a touží po jeho hlavě. Na tento zastrčený kout se však řítí pohroma, jakou městečko ještě nikdy nezažilo. Zaútočí na něj neznámí démoni. Vetřelci z nebes začnou nemilosrdně likvidovat místní obyvatele, některé pak unášejí na své lodě, kde je čeká neméně hrozný osud. Lidé nemají žádnou možnost se jim bránit a jejich jedinou šanci na přežití paradoxně představuje onen pistolník, který si postupně vzpomíná na vlastní minulost a záhy pozná, že vlastní účinnou zbraň proti démonům. Ve spojení s tajemnou okouzlující Ellou a bývalými nepřáteli – obyvateli Absolutionu, Dolarhydem, psanci a dokonce i Apači – se pouští do boje, který může rozhodnout o osudu lidstva.

Originální akční thriller z Divokého západu v sobě spojuje dva neobvyklé žánry – klasický western a sci-fi thriller. Stejnojmenný film režiséra Jona Fevreaua v hlavní roli s Danielem Craigem, Harrisonem Fordem a Olivií Wildovou právě vstupuje do kin.

 WebArchiv - archiv českého webu