kniha » Hora děsu
chce si přečíst 2 | má v knihovně 26
hodnotilo: 24
84%
Hora děsu Více vydání = více obálek.

Emily Rodda

Hora děsu

Kniha vyšla i pod názvem:
Hora strachu
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Deltora - Země nestvůr a kouzel
díl v sérii: 5
kniha patří do světa: Deltora

Kategorie: fantasy - pro děti a mládež

originální název: Dread Mountain
originál vyšel: 2000

vydání: Fragment (CZ) (web) 2005; Fragment (CZ) (web) 2006; Fragment (CZ) (web) 2012Informace / Anotace ke knize: Hora děsu

Lief, Barda a Jasmína pokračují v nebezpečném pátrání po sedmi ztracených drahokamech Kouzelného pásu Deltory. Teprve až bude všech sedm kamenů vsazeno zpět do Pásu, může se Deltora zbavit hrůzovlády krutého Pána stínů.
Naši společníci získali už čtyři drahokamy. A přestože se Lief dovídá špatné zprávy z domova a touží se vrátit, aby zjistil, co se stalo s rodiči, putování pokračuje. Za pátým drahokamem se naši hrdinové musí odvážit až na samé hranice Země stínů a pohroužit se do hrůzné temnoty Hory děsu, v níž vládne obří ropucha Gelik.

Série Deltora – Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

 WebArchiv - archiv českého webu