kniha » Douglas Adams: Vesmírná loď Titanic
chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 30
hodnotilo: 19
71%
Douglas Adams: Vesmírná loď Titanic

Terry Jones

Douglas Adams: Vesmírná loď Titanic

Kategorie: sci-fi

originální název: Douglas Adams's Starship Titanic

vydání: Aurora (web) 2000

odkazy: 1x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Douglas Adams: Vesmírná loď Titanic

Tři pozemšťané, blerontinský novinář, pološílený papoušek a dezorientovaní roboti musí najít společnou řeč a shodnout se, jak budou všichni dohromady postupovat. Jedině tak mají naději, že přijdou na nějaký chytrý způsob, jak vesmírnou loď Titanic uchrání od jisté zkázy a před útoky nepřátel…

Chytrý, laskavý crazy příběh inspirovaný počítačovou hrou, ve kterém jsou porušována snad všechna pravidla sci-fi literatury, jen ne pravidlo dobrého literárního řemesla.

Kdesi v nejvzdálenějším vesmíru se Blerontiňané s oranžovýma očima chystají vypustit obří hvězdolet Titanic, růžovou loď se stříbřitým leskem, létající hotel, jehož sláva pronikla do všech spirálových ramen galaxie. Začíná bláznivá vesmírná honička, jíž se nadšeně účastní nejen Blerontiňané, Yassacanové , humanoidé, ale i nejrůznější inteligentní přístroje, kyborgové, liftboti, doorboti – a ti všichni se chtějí hvězdoletu zmocnit! Parodii na sci-fi příběhy napsal jeden z tvůrců Monthy Pythonova Létajícího cirkusu, Terry Jones. D. Adams, jmenovaný v názvu knihy, se v prologu přiznává k duchovnímu spoluotcovství knihy. Jones a Adams spolupracovali na počítačové internetové hře www.starshiptitanic.com a Jones využil animované postavičky a doplnil jejich scény a skeče v ten nejpodivuhodnější pohádkový příběh, o němž Adams napsal: „Pošetilejší, rozpustilejší a báječnější příběh bych sám nikdy nenapsal!“ Chytrá, laskavá crazy pohádka, v níž jsou porušována snad všechna pravidla sci-fi literatury, jen ne pravidla dobrého literárního řemesla.

 

Externí odkazy:

[recenze] Neviditelný pesWebArchiv - archiv českého webu