kniha » Druhá Nadace
v Top10 1 | chce si přečíst 6 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 249
hodnotilo: 236
88%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Druhá Nadace Více vydání = více obálek.

Isaac Asimov

Druhá Nadace

Kniha vyšla i pod názvem:
Druhá nadácia
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Nadace
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Nadace

Tato kniha je částí i jiných knih: Poutník č. 18

Kategorie: sci-fi

originální název: Second Foundation
originál vyšel: 1953

vydání: AG kult 1991; Mladá fronta (web) 2005; Triton (web), Argo (web) 2010; Lindeni (web) 2020; Triton (web), Argo (web) 2021; Lindeni (web) 2022; Lindeni (web) 2024

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Druhá Nadace

Anotace: Třetí román série Nadace.

Konání jednotlivé lidské bytosti je něčím nepředvídatelným – reakce lidských davů je však možné podrobit statistickému zpracování. Čím větší dav, tím větší přesnosti lze dosáhnout. A početnost lidských mas, se kterými Nadace pracuje, se rovná počtu obyvatel všech miliónů obydlených světů.

Seldonův plán leží v troskách – a s ním i impérium Nadace. Na Mezka, mutanta netušených psychických schopností, nestačily ani rovnice nejnadanějšího matematika všech dob. Vše však ještě není ztraceno: kdesi na druhém konci Galaxie se skrývá Druhá Nadace, v níž se i přes dlouhá století barbarství měly zachovat veškeré vědomosti lidstva. Mezkovi se Druhou Nadaci napoprvé nepodařilo najít. Teď si je jistý, že napodruhé to již vyjde. Osud lidstva spočívá v rukou Arkadie Darellové, čtrnáctileté dívky obtížené hrozným tajemstvím. A zatímco se vědci Druhé Nadace připravují na rozhodující střetnutí s Mezkem, zástupci přemožené První Nadace se vydávají do vesmíru na beznadějnou cestu. I oni chtějí přispět ke zkáze Druhé Nadace – dřív, než ona zničí je!

Nadace, Nadace a Říše, Druhá Nadace jsou trilogií skládající se z příběhů z historie vzdálené budoucnosti trvající více než milión let v době, kdy jsou planety v celé mléčné dráze spojené do obrovské Galaktické Říše.


Nadácia upadla do područia mutanta Mula. A napriek tomu, že extrémne rýchlo dobyl nemalú časť vesmíru, stále to nepovažuje za dostatočné. Je presvedčený, že na to, aby dosiahol svoj cieľ, musí zničiť bájnu druhú Nadáciu. Národ, ktorý vraj na všetko historické dianie dohliada z bezpečnej vzdialenosti, ukrytý pred zvedavcami. Ťahá druhá Nadácia potichu za nitky osudu alebo je len rozmarom Hariho Seldona, tvorcu najodvážnejšieho záchranného plánu v dejinách ľudstva?

 

Externí odkazy:

[recenze] čtenář.net (Marian Gallo (aka Silver))WebArchiv - archiv českého webu