kniha » Tessia - Zrození čarodějky
v Top10 1 | chce si přečíst 1 | má v knihovně 13
hodnotilo: 9
67%
Tessia - Zrození čarodějky

Trudi Canavan

Tessia - Zrození čarodějky

série: Dějiny sachakanské války
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: The Magician's Apprentice
originál vyšel: 2009

vydání: Zoner Press (web) 2011

odkazy: 5x [recenze]SERIE: Dějiny sachakanské války
[1] Tessia - Zrození čarodějky
Informace / Anotace ke knize: Tessia - Zrození čarodějky

Další román z pera spisovatelky Trudi Canavan, tentokrát o vzniku Společenství čarodějů a o dějinách sachakanské války, jež se odehrála stovky let před událostmi Trilogie o černém mágovi.

Tessia se touží stát léčitelkou a zachraňovat lidské životy, stejně jako to dělá její otec, vesnický léčitel v Mandrynu na jednom z okrajových panství Kyralie. Její velký sen se však rozplývá v jediném okamžiku. Při ošetřování pacienta v domě lorda Dakona, místního čaroděje, se jí pánův host, sachakanský mág Takado, pokusí násilně zmocnit. Tessia se brání a instinktivně při tom použije magii – ukazuje se, že je předurčená…
Stává se Dakonovou učednicí a stěhuje se do jeho přepychového domu, nosí překrásné šaty a k dispozici má početné služebnictvo. Nové poslání však s sebou nese také dlouhé hodiny studia a tvrdé sebekázně. Přináší jí velký díl zodpovědnosti, a jak se později ukáže, také bolesti. Takado se totiž hodlá za ponížení, které mu uštědřila, mstít. Události nezadržitelně směřují k válce mezi dvěma zeměmi – k magické válce, jež navždy změní životy všech zúčastněných.
Dobrodružný a poutavý příběh o sachakanské válce je plný nečekaných zvratů a událostí, o nichž kyralijské kroniky dosud mlčely nebo lhaly: Co se stalo se Zásobním kamenem, zdrojem nepředstavitelné ničivé síly, a kdo má na svědomí vznik pustin na sachakansko-kyralijské hranici? Jak ve skutečnosti vzniklo Společenství čarodějů? Především se však ukazuje, že nejtěžší nemusí být porazit nepřítele, ale vyhrát nad sebou samým.

 

Externí odkazy:

[recenze] Sarden (Lament)
[recenze] FantasyPlanet (Bára Kuzniková)
[recenze] Techno.cz (Pavla Lžičařová)
[recenze] MFantasy.cz (Hawk)
[recenze] Fantasyknihy.eu (Filip Kadera)WebArchiv - archiv českého webu