kniha » Konec kruhu
má v knihovně 4
hodnotilo: 4
60%
Konec kruhu Více vydání = více obálek.

Tom Egeland

Konec kruhu

série: Bjørn Beltø
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: Sirkelens ende
originál vyšel: 2001

vydání: Knižní klub (web) 2007; Knižní klub (web) 2012

odkazy: 1x [info]


Komentáře:
trudoš  | ***1/2 14.08.2017 22:53

Dvě věci se norskému spisovateli Tomu Egelandovi upřít nedají – má talent vyprávět a má to v hlavě srovnané. To první pochopíte v průběhu deseti stran, to druhé oceníte v závěrečném doslovu, ve kterém mluví o fabulačním kouzlu konspiračního thrilleru.
Konec kruhu si tak mou oblibu získal se vším všudy – správně trhlá hlavní postava, ich-forma vyprávění, mystická zápletka. Bohužel po sympatickém rozjezdu se do konce příběhu už spíše polemizuje, než že by probíhala nějaká akce. I sám autor přiznává, že jde o román o zločinu bez zločinu, což se na něm dost podepisuje. Archeolog Bjørn Beltø sice hned zkraje uzme padouchům tajemný artefakt, jenže následně jen chodí z místa na místo a ptá se všech možných individuí, co že by ve schránce mohlo být. Ano, on ji celou dobu neotevře – vnitřek by mohl dojít úhony.
Díky tomuhle nedostatku u mě kniha dost klesla, to ale nic nemění na tom, že jste-li již přehlceni Robertem Langdonem nebo agentem Pendergastem, můžu ji s čistým svědomím jen doporučit.WebArchiv - archiv českého webu