kniha » Hrabě nula
v Top10 2 | chce si přečíst 8 | chce mít v knihovně 5 | má v knihovně 70
hodnotilo: 44
83%
Hrabě nula Více vydání = více obálek.

William Gibson

Hrabě nula

série: Sprawl
díl v sérii: 2

Kategorie: sci-fi - cyberpunk

originální název: Count Zero
originál vyšel: 01/1986

vydání: Návrat (web) 1997; Laser-books (web) 2015; Laser 2020

odkazy: 7x [recenze], 1x [ukázka]Komentáře:
shpina  | **** 08.01.2007 09:53

Je to akčnější a svižnější než Neuromancer. Sice nenese takový myšlenkový náboj, není novátorský. Ale pro ty co se chtějí seznámit s klasikem kyberpunku, doporučuji nejdřív toto, Neuromancera až potom.

Gaarq  | *** 28.05.2010 14:56

laser gratias se nám dostalo nového a lepšího překladu druhé části volné trilogie ze sprawlu, fikčního světa WG, kyberpankového ráje. okouzlení z nových hraček pominulo (u mě určitě) a člověk víc kouká na příběh. WG víc potemněl, zmystičtěl a zesireálněl. jenže to vše za cenu slabšího příběhu, který možná ve své době oslnivý byl, ale asi ani to ne. WG pořád chrlí úžasné nápady, méně úžasné je jejich začlenění do toku dění a ten je hodně volný, nepříliš výrazný a hlavně netáhne. využití vúdú v kyberpanku se mi hodně líbí, ale tento potenciál byl poněkud nevyužit, stejně jako celá ta část námětu s krabičkami. nicméně, pořád je to hodné četby.

při výběru knihy dávejte pozor, špatný překlad vydání z návratu (1997) činí tuto knihu obtížně čitelnou (autorka překladu často nepochopila, o co jde, její znalost reálií i jazyka je dosti mizerná).WebArchiv - archiv českého webu