kniha » Hrozba z Moře klidu
chce si přečíst 1 | má v knihovně 26
hodnotilo: 11
71%
Koupit knihu:
Minotaur
Hrozba z Moře klidu

Allen M. Steele

Hrozba z Moře klidu

Kategorie: sci-fi - alternativní historie - hard sci-fi

originální název: The Tranquillity Alternative
originál vyšel: 03/1996

vydání: Laser-books (web) 2004

odkazy: 2x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Hrozba z Moře klidu

Jiné ocenění :
1996 – Sidewise Award – Best Long Form Alternate History – předběžná nominace
1997 – Locus Poll Award – Best SF Novel – 25. místo


Allen Steele, americký autor specializující se na hard-SF, je pokládán za zástupce klasické podoby SF žánru v nejlepší tradici Roberta A. Heinleina a Arthura C. Clarka, jejichž práce jsou stejně jako ty jeho založeny na přímočarém ději a srozumitelně podaných předpokladech, podpořených pečlivým studiem moderních vědeckých poznatků. Neklade důraz na rozvinutou technologii – ačkoli i té si čtenář užije dost – naopak, největší pozornost věnuje obyčejným lidem vystaveným neobyčejným situacím.

Základna Tranqullity je stále měsíční základna sloužící k mírovému vědeckému výzkumu. Její odvrácenou tváří je Hnědý sokol – lunární atomová základna vytvořená za vlády Trumana a Eisenhowera, osazená šesti raketami s atomovými hlavicemi.

A teď je studená válka u konce. Americký kosmický program se stává obětí politiků a základna Tranquillity, už dlouho opuštěná, má být prodáná vzmáhajícímu se německému průmyslovému koncernu König Selenen GmbH. A tak má proběhnout symbolická poslední mise, kdy budou rakety zneškodněny a základna předána Němcům. Velitelem má být Gene Parnell, astronaut-průkopník, který před mnoha lety rakety na základnu dopravil.

Ale velmi rychle zjišťuje, že někdo jiný má s Hnědým sokolem své vlastní plány. Kdo je to? Komu může Parnell věřit? Veterán kosmického programu rozehrává smrtící hru s neznámými teroristy. Sázka je velká: budoucnost planety Země.

 

Externí odkazy:

[recenze] Neviditelný pes (pagi)
[recenze] FantasyPlanet.cz (Miroslav Žamboch)WebArchiv - archiv českého webu