kniha » Hvězdná dvojčata
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 39
hodnotilo: 21
63%
Hvězdná dvojčata

Robert A. Heinlein

Hvězdná dvojčata

Kategorie: sci-fi

originální název: The Rolling Stones
jiný (obecně známý) název: Space Family Stone
originál vyšel: 1952

vydání: Leonardo 2003

odkazy: 1x [recenze]Komentáře:
fialka  | *** 26.06.2008 11:30

Netreba cakat nic prevratne. Kniha sa cita dobre, nie su tu nejake hluche miesta. Citil som z toho hollywoodsky styl, co sa mi u Heinleina stava pomerne casto. Svojich hrdinov si chrani a vzdy nakoniec (vsetci) zvitazia…

Lenona  | ** 21.12.2015 22:24

Totálne sklamanie – infantilné, chaotický chabý dej, nezmyslený záver. Postavy sú úplne mimo akejkoľvek reality. Nedalo sa to dočítať, ale zvládla som to už len z princípu.

yerry  | *** 19.03.2019 14:00

Ďalšia z autorových klasických science fiction pre mládež. V čase vydania originálu veľmi poučná. Tentokrát sa lunárni občania – rodina Stoneovcov vydá do vesmíru na lodi s príznačným názvom Rolling Stones.

Opäť tu má Heinlein jeden zo svojich prototypov, ktorý bol následne neskôr využitý v iných románoch, filmoch a seriáloch. Konkrétne sa jedná o malé, roztomilé, prítulné, chlpaté tvory, ktoré nič nerobia až na to, že sa rozmnožujú geometrickým radom. Len tak na rýchlo ma napadajú trible zo Star Treku či v trochu inej obmene napr. Greemlins a pod..

Hvězdná dvojčata sú priemerný román pre dnešok. Pred 67 rokmi, kedy bol originál vydaný, musel patriť medzi to najlepšie, čo vyšlo. Tradičného memorovania tu nie je veľa a autorov talent pre podanie vtedy platných faktov o vesmíre je úžasný. U mňa dobré čítanie…WebArchiv - archiv českého webu