kniha » Charón: Drak před branami
v Top10 1 | chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 29
hodnotilo: 16
78%
Koupit knihu:
Minotaur
Charón: Drak před branami

Jack Laurence Chalker

Charón: Drak před branami

série: Vládci diamantu
díl v sérii: 3

Kategorie: sci-fi

originální název: Charon: A Dragon at the Gate
originál vyšel: 1982

vydání: Wales (web) 2001

odkazy: 1x [recenze]


SERIE: Vládci diamantu
[1] Lilith: Had v trávě
[2] Kerberos: Vlk ve stádu
[3] Charón: Drak před branami
[4] Medúza: Tygra za ocas
Informace / Anotace ke knize: Charón: Drak před branami

Tetralogie „Vládci diamantu“ J. Chalkera patří mezi autorovy nejlepší romány a když v roce 1996 vyšly první dvě knihy této série (Lilith – Had v trávě a Kerberos – Vlk ve stádu), vzbudily mezi fanoušky sf zaslouženou pozornost. Když pak nakladatel ukončil činnost, zařadily se zbývající tituly série na přední místo seznamu knih, které by si opravdu zasloužily vyjít.

Planety v soustavě Wardenova diamantu slouží jako odkladiště společensky nepřizpůsobivých jedinců – zločinců, psychopatů, tyranů, ale i podivínských šílenců či geniálních vědců, jejichž experimenty ohrožují společnost. Je to drsný minivesmír, z něhož není úniku – každý obyvatel Diamantu je totiž infikován místním mikroorganismem, který má na každé planetě jiné schopnosti a mimo Wardenovu soustavu umírá i se svým nositelem.

A v této soustavě se ukrývá předsunutá základna mimozemšťanů, kteří se ve spolupráci s místními vládci připravují zaútočit na část galaxie obývanou lidstvem. Na planety Diamantu je vyslán agent Konfederace s úkolem – zabít všechny čtyři vládce planet a získat tak pro Konfederaci další čas pro pátrání po vetřelcích.

Lilith je planeta, kde Wardenův organismus rozkládá veškerou neorganickou nebo mrtvou hmotu. Pouze lidé s talentem ovládat organismus svou vůli mohou uchránit technologické výrobky před zkázou. Tito lidé také ovládají planetu, na které vybudovali feudální řád vedený tím nejmocnějším z nich…

Zabít vládce Kerbera znamená nejdřív zjistit, kdo jím je – což může být problém, neboť unikátní Wardenův organismus na této planetě umožňuje lidem s odpovídající silou stěhovat se do cizích těl i proti vůli jejich původních vlastníků… A jako třetí v pořadí je Charón, planeta, kde díky Wardenovým organismům není magie v rozporu s vědou a člověk opravdu může silou vůle vyvolat to, co ostatní bez váhání označí za kouzlo. A zabít mocného čaroděje může být nejen obtížné, ale především i nebezpečné…

 

Externí odkazy:

[recenze] Fandom.sk (Popiolek)WebArchiv - archiv českého webu