kniha » Přivolávání
chce si přečíst 1 | má v knihovně 2
hodnotilo:
0%
Přivolávání

Kelley Armstrong

Přivolávání

série: Nejtemnější síly
díl v sérii: 1

Tato kniha je částí i jiných knih: Nejtemnější síly

Kategorie: fantasy - urban fantasy

originální název: The Summoning
originál vyšel: 2008

vydání: Galatea 2014

odkazy: 1x [ukázka], 1x [recenze]SERIE: Nejtemnější síly
[1] Přivolávání
[2] Probouzení
[3] Prozření

Neřazené díly série

Informace / Anotace ke knize: Přivolávání

Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá…

Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív. Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála.

Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov… , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat.

 

Externí odkazy:

[ukázka] Děti noci
[recenze] Děti noci (Suzanne)WebArchiv - archiv českého webu