kniha » Konspirace Umbrella
chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 13
hodnotilo: 9
69%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Fantasya.cz
Konspirace Umbrella

S. D. Perry

Konspirace Umbrella

série: Resident Evil
díl v sérii: 1

Kategorie: sci-fi - horor

originální název: The Umbrella Conspiracy
originál vyšel: 1998

vydání: Fantom Print (web) 2014

odkazy: 4x [recenze], 2x [ukázka]Komentáře:
trudoš  | **1/2 01.01.2016 03:45

Série kanibalských vražd v okolí městečka Raccoon City donutí jednotku žoldnéřů S.T.A.R.S. podívat se záhadě na zoubek. Naneštěstí se na zoubek podívá záhada žoldnéřům. A taky na kloubek. O dvanácterníku nemluvě.
Resident Evil je bezesporu legendou. Přestože je videohra z roku 1996 klasickou adventurou, mrazivá atmosféra a propracované pozadí ji rychle dostaly na vrchol zájmu. Tomu se, díky zdařilým pokračováním a úspěšné filmové řadě, těší dodnes.
Bohužel, románové podobě se nabízený potenciál zcela proměnit nepodařilo. S. D. Perry se až příliš urputně drží scénáře prvního dílu hry, díky čemuž z děje trčí jeho absurdita. Boj s monstry v osamělé vile uprostřed temných lesů zní skvěle, dokud hrdinové nezačnou procházet labyrintem tajných chodeb, kde pátrají po ukrytých zbraních, klíčích a dokumentech. Přitom si, aby toho nebylo málo, musejí poradit s množstvím rafinovaných pastí. Román je tak sice poctou hře a pohladí po duši každého fanouška, ale jako akční horor na mě nezafungoval.WebArchiv - archiv českého webu