kniha » Hvězdoměnci
má v knihovně 23
hodnotilo: 21
69%
Hvězdoměnci

Julie Nováková

Hvězdoměnci

série: Blíženci
díl v sérii: 3

Kategorie: sci-fi - space opera

vydání: Brokilon (web) 2015

odkazy: 1x [ukázka], 1x [recenze]


SERIE: Blíženci
[1] Prstenec prozření
[2] Elysium
[3] Hvězdoměnci
Informace / Anotace ke knize: Hvězdoměnci

Lidské osídlení se zmítá v politických roztržkách vyvolaných válkou mezi Nytthemem a Novou Hanojí, byly objeveny první přímé důkazy existence dávné civilizace schopné vytvářet mezihvězdné tunely a lidstvo se dost možná nachází na pokraji zjištění, jak si podobnou technologii osvojit samo. Celeste Hewittová se pohybuje na tenkém ostří mezi zhroucením a konečným porozuměním teorii, která by mohla odstartovat novou éru lidské historie. Touží po ní víc než po čemkoli jiném, jiní – včetně její vlastní simulace – však její posedlost nesdílejí. Někteří jsou odhodláni naopak udělat vše pro to, aby neuspěla…

Posedlost se stává společným jmenovatelem pro snahy téměř všech, kdo sní o budoucnosti lidstva. Právě o ni se teď hraje a zdá se, že vítěz bere vše. Ovšem Tilde s Lennoxem a Arthurem pouze chtěli přežít a vrátit se domů. Karty jim však byly rozdány a hrát musí také – a kdo říká, že váhavý hráč nemůže vynést rozhodující trumf? Pozadu nemůže zůstat nikdo, ať už je člověk, Přeměněný, anebo chytrý software.

A všichni si kladou tutéž otázku, jejíž odpověď lidstvo touží znát už po staletí: Jaké zázraky čekají na objevení za hranicemi Lidského osídlení?

Závěrečný díl trilogie.

 

Externí odkazy:

[ukázka] XB-1
[recenze] Schefikův Blog (Petr Čapek)WebArchiv - archiv českého webu