kniha » Věda na Zeměploše IV: Soudný den
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 8
hodnotilo: 6
78%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Fantasya.cz
Věda na Zeměploše IV: Soudný den

Terry Pratchett
Jack Cohen
Ian Stewart

Věda na Zeměploše IV: Soudný den

série: Věda na Zeměploše
díl v sérii: 4
kniha patří do světa: Zeměplocha

Kategorie: fantasy

originální název: The Science of Discworld IV: Judgement Day
originál vyšel: 2013

vydání: Talpress (web) 2015Informace / Anotace ke knize: Věda na Zeměploše IV: Soudný den

Čtvrtá kniha ze série Věda na Zeměploše se tentokrát vypořádává s OPRAVDU ZÁVAŽNÝMI OTÁZKAMI! Toto je nový brilantní zeměplošský příběh Terryho Pratchetta Soudný den, s opravdu velkými poznámkami (formou prokládaných kapitol) matematika Iana Stewarta a biologa Jacka Cohena, přinášejícími spletitou kombinaci fikce, špičkové vědy a filozofie.

Marjorie Dawe je knihovnice a bere svoji práci – a samozřejmě pravdivost slov – velmi vážně. Ona o tom neví, ale její a náš svět – Zemneplocha – je ve velkých problémech. Na Zeměploše se totiž schyluje ke kolosální potyčce.

Mágové Neviditelné Univerzity se cítí za Zemneplochu zodpovědni (asi jako za svého pískomila). Konec konců ji stvořili zfušováním jednoho kvantového Thaumo-dynamického pokusu. Ale Omnijci na ně podávají žalobu a tvrdí, že mágové hraním na bohy zesměšňují jejich vznešené náboženství.

Když se nejlepší právnické mozky na Zeměploše (zombie a kněz) připravují na bitvu – a bylo zatáhnuto za velkou červenou páku v budově Silnoproudé magie – Marjorie Dawe je vržena skrz mnohovesmír přímo doprostřed celé té ožehavé aféry. Zatímco naše trojice zkoumá Boha, Vesmír a popravdě i všechno ostatní, můžete očekávat slony nesoucí svět, kvantovou gravitaci v teoretickém modelu Escher-verse, evoluční design, věčné rozpínání, temnou hmotu, systémy nevíry – a zevrubnou studii, jak vymyslet lepší past na myši.

 WebArchiv - archiv českého webu