kniha » Hlava plná přízraků
hodnotilo: 2
70%
Hlava plná přízraků Více vydání = více obálek.

Paul Tremblay

Hlava plná přízraků

Kniha vyšla i pod názvem:
Hlava plná duchov
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: horor

originální název: A Head Full of Ghosts
originál vyšel: 2015

vydání: Ikar (SK) (web) 2016; Knižní klub (web) 2016

odkazy: 2x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Hlava plná přízraků

Obyčejný život obyčejné rodiny Barrettových z provinčního prostředí Nové Anglie se rozpadne poté, co jejich čtrnáctiletá dcera Marjorie začne mít noční můry, vyprávět úděsné příběhy, chovat se nepřístojně, napadat svou mladší sestru Meredith. Lékaři nedokážou Marjorie pomoci, její otec se proto obrátí na místního kněze. Mohl snad dívku posednout ďábel? A pomůže jeho vymítání? Lákavé téma přitáhne pozornost televize – a Barrettovi uvítají možnost přivydělat si na péči o dceru tím, že do svého soukromí vpustí všudypřítomné kamery. Když však události přerostou v tragédii, reality show rázem vyvolá skandál.
Patnáct let poté osloví Meredith Barrettovou spisovatelka, která chce vydat knihu o případu jejich rodiny. A Merry začne vzpomínat… Co když bylo tenkrát všechno naopak?

Hororový román Paula Tremblayho otevřel nejedno palčivé téma dnešní moderní společnosti – morální a sociální krize a úniky z nich do světa náboženského fanatismu či mediálního voyeurství. A sklidil zasloužený zájem čtenářů a ocenění kritiků, mj. v podobě zisku prestižní Bram Stoker Award za román roku 2015.


Jiné ocenění :
2015 – Goodreads Choice Awards – Best Horror – 9. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Fantasymag.cz (MARTIN BEČVÁŘ)
[recenze] iLiteratura.cz (Boris Hokr)WebArchiv - archiv českého webu