kniha » Maska
chce si přečíst 1 | má v knihovně 10
hodnotilo: 8
71%
Maska

Francis Paul Wilson
Matthew J. Costello

Maska

Kategorie: sci-fi

originální název: Masque
originál vyšel: 04/1998

vydání: Knižní klub (web) 2001Informace / Anotace ke knize: Maska

Jiné ocenění :
1999 – Prometheus Award – Prometheus (Best Libertarian SF Novel) – nominace


Tristan je dokonalý špion: nemá totožnost, rodinu, přátele ani práva. Je to „mim“. Žádný pouliční klaun… nic takového… ale uměle vytvořená a klonovaná lidská bytost, jejíž metamorfovanou DNA lze programovat tak, aby se změnila v „masku“ – perfektní genetickou kopii kteréhokoli člověka či smyšleného tvora. Mimové jsou majetkem válčících městských států a mohou se stát neúnavnými dělníky či tajnými agenty – dokud náročnost přejímaných masek nezpůsobí rozklad mimovy tělesné schránky. Jeho jedinou nadějí na přežití je získání Osobnosti – postavení občana a stálé podoby.

Tristana od Osobnosti dělí pouze jediný úkol. Musí se vydat do nepřístupného nervového centra nepřátelské korporace, zmocnit se přísně utajovaných dat a uniknout divokým a neskutečným peklem psychopatických kultů a mutantského podzemí. Brzy však zjišťuje, že se ocitl ve víru intrik a lží, do jeho poslání zasahují tajuplná postava jménem Okasan a revoluční organizace Proteus.

Bez ohledu na to, zda je pouhou figurkou na šachovnici, nebo hráčem, či člověkem, Tristanova maska a role, která mu připadla, rozhodnou o dalším osudu – nebo zhoubě – celé lidské rasy.

 WebArchiv - archiv českého webu