kniha » Všemi dary obdarovaná
chce si přečíst 1 | má v knihovně 8
hodnotilo: 16
88%
Všemi dary obdarovaná Více vydání = více obálek.

M. R. Carey

Všemi dary obdarovaná

Kategorie: horor - postkatastrofická - zombie - podle filmu/zfilmováno

originální název: The Girl With All The Gifts
originál vyšel: 2014

vydání: Host (web) 2016; Host (web) 2016

odkazy: 1x [film], 9x [recenze], 1x [ukázka]


Komentáře:
idle  | **** 13.10.2016 09:17

Četla jsem to (v originále) už před nějakou dobou, takže moje dojmy už jsou vcelku mlhavé, ale vcelku pozitivní.

trudoš  | **** 26.11.2016 22:35

Britské prostředí a originální pojetí zombie apokalypsy, to jsou dva faktory, kterými si mě Všemi dary obdarovaná získala už po třiceti stranách. Připočtu-li k tomu množství skvěle zpracovaných hororových scén, jež stejnou měrou ctí klasiku, jako přinášejí do žánru něco nového, a povedenou závěrečnou pointu (i když hodící se spíše k původní povídce), nedivte se mi prosím, že jsem si knihu užil se vším všudy.
Úspěšný komiksový scenárista Mike Carey, skrývající se pod pseudonymem, si zase jednou zkusil něco nového. A jak je jeho dobrým zvykem, opět mu to šlape na jedničku. Sice lehce přestřelil počet stran v rámci poměrně jednoduché zápletky, ale zdárně to vynahradil divokým tempem vyprávění a naprosto dokonalými hrdiny. V tomhle ohledu vsadil na lety prověřené stereotypy (mrcha, strašpytel, morous, světice a naivka), s jejichž pomocí průběžně mění charakter náhledu na probíhající události. Vznikla tak svižná postkatastrofická road movie, nemající v současnosti plnohodnotnou konkurenci.

Lokina  | **** 19.03.2017 19:53

Kniha má zvláštní styl psaní, který mě neustále nutil číst dál a dál. Měla jsem co dělat, abych se neustále neotáčela, jestli za mnou není hladovec. To britské ponuré prostředí dává knížce ještě víc strašidelnou atmosféru. Já jsem s knihou spokojená ;-)WebArchiv - archiv českého webu