kniha » McAtrix Recesed
chce si přečíst 1 | má v knihovně 6
hodnotilo: 5
72%
McAtrix Recesed

Robertski Brothers

McAtrix Recesed

Kategorie: sci-fi - humorná

originální název: The McAtrix Derided
originál vyšel: 05/2004

vydání: Argo (web) 2004

odkazy: 1x [ukázka], 1x [recenze]Informace / Anotace ke knize: McAtrix Recesed

Neschopný mladík Gordon pracuje jako úředník v jedné malé londýnské společnosti. Kvůli své nervózní užvaněnosti se mu ještě nikdy nepodařilo navázat vztah se ženou či dívkou. Touží po lásce a snaží se ji najít přes internet. Aby udělal na ženy dojem, dá si přezdívku Nemo a tvrdí o sobě, že je velmi dobrý hacker. A k jeho obrovskému překvapení ho jedna slečna kontaktuje: říká si Trihity; je krásná, sebejistá, moderní a prudce elegantní. Seznámí Gordona s Morčeem, vůdcem bojovníků za osvobození od nadvlády strojů. Morčeus ho vezme na palubu okřídlené ponorky Šalamoun (vlak londýnské podzemní dráhy) a oznámí svým soukmenovcům, že Nemo je vyvolený, jenž jim pomůže nenáviděný systém porazit. Po krátkém školení vstoupí Nemo, Morčeus a Trihity do virtuální reality McAtrixu a jejich boj se zlem a všudypřítomnými agenty začne.

Bude nešika Gordon schopen porazit Stroj zla? Získá si Trihityino srdce? Jak to všechno dopadne? To vše se dozvíte v nové románové parodii na veleúspěšnou filmovou trilogii Matrix.
Nabídne vám pokroucenou realitu, nejistotu a božskou přirozenost, fantazii lžic, tmavé brýle a neprakticky dlouhé kabáty, teror zpomalených kulek a železné robotické chobotnice – a ukuchtí z nich hodně dobrou parodii.

 

Externí odkazy:

[ukázka] Neviditelný pes
[recenze] FantasyPlanetWebArchiv - archiv českého webu