Medúza: Tygra za ocas / Vládci diamantu (4) --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
kniha » Medúza: Tygra za ocas
v Top10 1 | chce si přečíst 2 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 28
hodnotilo: 15
81%
Koupit knihu:
Minotaur
Medúza: Tygra za ocas

Jack Laurence Chalker

Medúza: Tygra za ocas

série: Vládci diamantu
díl v sérii: 4

Kategorie: sci-fi

originální název: Medusa: A Tiger by the Tail
originál vyšel: 1983

vydání: Wales (web) 2001Informace / Anotace ke knize: Medúza: Tygra za ocas

Tetralogie „Vládci diamantu“ J. Chalkera patří mezi autorovy nejlepší romány a když v roce 1996 vyšly první dvě knihy (Lilith – Had v trávě a Kerberos – Vlk ve stádu), vzbudily mezi fanoušky sf zaslouženou pozornost. Když pak nakladatel ukončil činnost, zařadily se zbývající tituly série na přední místo seznamu knih, které by si opravdu zasloužily vyjít. Řada čtenářů proto uvítala, když koncem roku 2001 vyšla třetí kniha série – Charón / Drak před branami, a čtivý příběh pak překvapivým rozuzlením završuje právě kniha Medúza / Tygra za ocas.

Planety v soustavě Wardenova diamantu slouží jako odkladiště společensky nepřizpůsobivých jedinců – zločinců, psychopatů, tyranů, ale i podivínských šílenců či geniálních vědců, jejichž experimetny ohrožují společnost. Je to drsný minivesmír, z něhož není úniku – každý obyvatel Diamantu je totiž infikován místním mikroorganismem, který má na každé planetě jiné schopnosti a mimo Wardenovu soustavu umírá i se svým nositelem.

A v této soustavě se ukrývá předsunutá základna mimozemšťanů, kteří se ve spolupráci s místními vládci připravují zaútočit na část galaxie obývanou lidstvem. Na planety Diamantu je vyslán agent Konfederace s úkolem – zabít všechny čtyři vládce planet a získat tak pro Konfederaci další čas pro pátrání po vetřelcích.

Poslední ze čtyř diamantů – Medúza – je mezi svými sesterskými planetami v mnohém unikátní. Jako jediná má možnost uchovat technologie a tudíž i pokročilý průmysl… A pouze na Medúze se Wardenův organismus omezuje na ovlivňování výhradně svého nositele…

 WebArchiv - archiv českého webu