kniha » Světy podle třipíků
chce si přečíst 2 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 9
hodnotilo: 11
75%
Světy podle třipíků

John Scalzi

Světy podle třipíků

série: Světy podle třipíků
díl v sérii: 1

Kategorie: sci-fi - detektivní

originální název: Lock In
originál vyšel: 2014

vydání: Classic 2016SERIE: Světy podle třipíků
[1] Světy podle třipíků
Informace / Anotace ke knize: Světy podle třipíků

V nepříliš vzdálené budoucnosti zachvátí svět nový, vysoce nakažlivý virus. Někteří nakažení zemřou, část prodělá pouze nachlazení, horečku a bolest hlavy, avšak jedno procento nešťastníků – jenom v USA téměř pět milionů lidí – skončí ve stavu, kdy se při plném vědomí nemohou ani hýbat, ani reagovat na jakýkoli podnět. Onemocnění si nevybírá, šíří se mezi mladými i starými, bohatými i chudými, mezi lidmi všech ras a vyznání. Aby epidemii čelil, svět se mění.
O čtvrt století později je takzvaný syndrom Hadenové běžnou součástí života.
Při vyšetřování vraždy v hotelu Watergate je k agentce FBI Leslie Vannové přidělen jako její nový partner nováček Chris Shane. Jelikož podezřelým je spojenec – člověk, který nemocným půjčuje vlastní tělo – souvisí nějak nalezená mrtvola se společností nakažených. Vypátrat podezřelého může být složitější, pokud spojenec zrovna pracoval.
Vše se ještě zkomplikuje. Jak Shane a Vannová ve vyšetřování vraždy pokračují, vyplouvá na povrch, že skutečná záhada a s ní i zločin zasahují mnohem dál. Svět lidí se syndromem prochází změnou, v jejímž důsledku se objevila příležitost, kterou si někdo nechce nechat za žádnou cenu ujít. Pozadí vraždy zavádí oba agenty do korporátních společností prahnoucích po moci, k virtuálním světům nemocných a k samému srdci nově se vynořující, překvapivé a neočekávané lidské kultury…


Jiné ocenění :
2014 – Goodreads Choice Awards – Best Science Fiction – 2. místo
2015 – Locus Poll Award – Best SF Novel – 5. místo


 WebArchiv - archiv českého webu