kniha » Temnější tvář magie
má v knihovně 4
hodnotilo: 6
73%
Temnější tvář magie Více vydání = více obálek.

Victoria Schwab

Temnější tvář magie

Kniha vyšla i pod názvem:
Tmavší odtieň mágie
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Temnější tvář magie
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: A Darker Shade of Magic
originál vyšel: 2015

vydání: Argo (web) 2016; Slovart (SK) 2023

odkazy: 3x [recenze]


SERIE: Temnější tvář magie
[1] Temnější tvář magie
[2] Setkání stínů
[3] Zaklínání světla
Informace / Anotace ke knize: Temnější tvář magie

Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy se pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech – šedém, červeném a bílém, zatímco ten černý zdánlivě zanikl --, které jsou, ač každý ve svém „jiném“ světě, zcela pravděpodobné.


Štyri farby mágie, jej odvrátená tvár a hrdinovia, ktorí si svojou nedokonalosťou okamžite získajú vaše srdcia – to všetko vás čaká vo fantasy sérii od autorky bestsellerov Neviditeľný život Addie LaRueovej a Gallant!

Kell patrí k posledným Antariom – mágom so vzácnou a vyhľadávanou schopnosťou cestovať medzi paralelnými Londýnmi: Červeným, Sivým, Bielym a kedysi dávno aj Čiernym.

Oficiálne je Kell veľvyslancom ríše Arnes – Červeného Londýna -, kde vyrastal ako člen kráľovskej rodiny Mareshovcov, cestujúcim medzi Bielym Londýnom, v ktorom si panovníci vždy uzurpujú trón krvavou cestou, a dvorom kráľa Juraja III. v najnudnejšom, Sivom Londýne, kde už mágia neexistuje.

Neoficiálne je pašerákom, keďže ľudia sú ochotní zaplatiť aj za kradmý pohľad na svet, kam sa nikdy nedostanú. Nebezpečný koníček má však ďalekosiahle následky a Kell ich pocíti na vlastnej koži.

Po nevydarenej akcii unikne do Sivého Londýna, kde sa zoznámi s Delilah Bardovou, vreckárkou s vysokými ambíciami. Lila ho najprv okradne, potom zachráni pred úhlavným nepriateľom a napokon ho prinúti prepašovať ju do iného sveta, aby zažila skutočné dobrodružstvo.

Nebezpečná mágia im je však v pätách a na každom kroku číha zrada. Ak chcú zachrániť všetky svety, budú musieť najprv ostať nažive.


Jiné ocenění :
2015 – Goodreads Choice Awards – Best Fantasy – 2. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Fantasy Planet (Adéla Uliňáková)
[recenze] Děti noci (Zuzana Ľalíková)
[recenze] Fandom.sk (Martina „Lili“ Urbanová)WebArchiv - archiv českého webu