kniha » Černá křídla Cthulhu 3
chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 3
hodnotilo: 5
82%
Černá křídla Cthulhu 3
Sestavil/i:

S. T. Joshi

Černá křídla Cthulhu 3

Sedmnáct povídek Lovecraftovského horroru

série: Černá křídla Cthulhu
díl v sérii: 3

Kategorie: horor - fantasy - antologie

originální název: Black Wings of Cthulhu 3
jiný (obecně známý) název: Black Wings III
originál vyšel: 2014

vydání: Laser-books (web) 2017

odkazy: 1x [ukázka], 1x [recenze]


Komentáře:
BorgDog  | ***** 26.07.2017 20:26

Bez dlouhých okolků, třetí pokračování Černých křídel ode mě jako první 100% dostane. Nikoliv za to, že by všechny povídky byly pecky nebo skvělé, ale za to, že tentokrát ani jediná není brak ani braku se blížící. I nejslabší kusy jako Cannonova „Čínská dovolená“ nebo vycpávkové kraťasy typu „Hotel Del Lago“ mají hlavu a patu, nepůsobí odbytě. A té zdaleka největší psychedelii od Pulvera sr. dodatečně zvedám hodnocení, protože má nejen zřetelný děj, ale ten styl prostě nemůžu dostat z hlavy.

Na druhé straně žebříčku by se dalo říct, že zatímco favorité tentokrát spíše zklamali, dosud průměrní běžci se vyšvihli k nečekaným výkonům. Schweitzer vypustil v podstatě pouhý recyklát a Kiernanová je sice se mnou souznící, ale objektivně už příliš fantaskní. Naopak Gavinův „Děravý kámen“ a Gaffordův „Weltschmerz“ dávají naprosto zapomenout jejich dřívějším průměrným kouskům. Ano, TAKHLE se píše moderní Lovecraft, který si s Mistrovým odkazem nečistí boty, ani ho neužívá jako laciný věšák na klobouky.

Pokud je tento díl „Černých křídel Cthulhu“ poslední, je to přesně takový konec, jaký jsem si představoval.WebArchiv - archiv českého webu