kniha » Kosmonaut z Čech
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 9
hodnotilo: 10
73%
Kosmonaut z Čech

Jaroslav Kalfař

Kosmonaut z Čech

Kategorie: sci-fi

originální název: Spaceman of Bohemia
originál vyšel: 07/03/2017

vydání: Plus (Albatros Media) (web) 2017

odkazy: 6x [recenze], 1x [ukázka]Informace / Anotace ke knize: Kosmonaut z Čech

Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vyvolen jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na nebezpečnou misi k Venuši nevelká země uprostřed Evropy. Ale jak se Jakub noří do hlubin neprozkoumaného vesmíru, postupně ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou, kterou opustil na Zemi, a až příliš pozdě mu začne docházet, že její lásku obětoval své vlastní ambici.

Osamělý v nesmírnosti kosmu pohlíží Jakub na řadu věcí jinak než dřív, až se v raketě jako jeho nepravděpodobný společník objeví (snad jen imaginární) mimozemský pavouk. Zatímco spolu vedou filosofické debaty o povaze lásky, života a smrti, ale také lahodné chuti špeku, vytvoří se mezi nimi silné emocionální pouto. Bude to ale stačit, až se Jakub dostane do střetu s utajenými ruskými rivaly ve vesmírném závodu na cestě k Venuši? Podaří se mu vrátit zpátky na Zem, aby dostal druhou šanci a zkusil si znovu získat Lenčinu lásku?

Kosmonaut z Čech je hluboce originální kniha, plná lidské vřelosti a humoru. Čtivý a napínavý příběh skýtá řadu překvapení a zvratů. A kdo se spolu s ním vydá na cestu do hlubin kosmonautovy duše, možná se ani nebude chtít vracet.

 

Externí odkazy:

[recenze] XB - 1 (Jiří Kelbl)
[ukázka] XB - 1
[recenze] fandom.sk (Ján Blažovský)
[recenze] Kukátko.cz (Sandra Procházková)
[recenze] naposlech.cz (Lukáš Gregor) - audiokniha
[recenze] Fandom.sk (Ena) - audiokniha
[recenze] Fantasya.cz (Tereza Vršková)WebArchiv - archiv českého webu